Skip to content

مراقب و پرستار سالمند در منزل تهران

با توجه به پیشرفت تکنولوژی و بهبود خدمات درمانی در دهه های اخیر جمعیت افراد مسن و سالمند به طور بی سابقه ای افزایش یافته است. اما این افزایش جمعیت موقعی زیباست که سالمندان زندگی خوب و مناسبی داشته باشند.

مرکز خدمات بالینی در منزل سها، با در نظر گرفتن نیازها و مشکلات دوره سالمندی و دغدغه های خانواده های این عزیزان، و با بهره گیری از پرسنل مجرب سعی می کند تا زندگی لذت بخشی را به سالمندان و خانواده های ایشان هدیه دهد. برای استخدام پرستار سالمند در منزل با سها در ارتباط باشید.

پرستار سالمند

از خانه خارج نشوید!

و از خدمات درمانی مراقبتی سها در منزل خود بهره مند شوید

خدمات پرستاری و نگهداری از سالمند

هنگامی که روزگار خوش جوانی سر می شود و انسان وارد دوره ی میانسالی و پس از آن سالمندی می شود، بیش از هر زمان دیگری نیاز به توجه و مراقبت را در خود احساس میکند. افراد عمده ی عمر خود را مشغول تلاش و کار اند و وقتی وارد سنین بالا می شوند، بیش از هر چیز آرامش و راحتی میخواهند. اما متاسفانه کهولت سن در اکثر مواقع خیلی مهربان نیست و افراد کهنسال را دچار مشکلاتی میکند. این مشکلات شامل انواع مختلف بیماری های کوچک و بزرگ، ناتوانی در انجام امور شخصی، بی حالی و بدن درد، احساس تنهایی و… میشود که در این مواقع سالمندان نیاز به مراقبت، نگهداری و توجه دارند.

خانواده ها و فرزندان سالمندان تمام تلاش خود را برای رسیدگی به این عزیزان انجام می دهند اما گاهی نیاز به کمک بیرونی احساس می شود مانند وقتی که سالمند دچار بیماری باشد و نیاز به یک فرد متخصص و آشنا به آن بیماری باشد برای مراقبت از او، یا وقتی که به دلیل مشغله های بسیار و وقت کم افراد خود نتوانند از عزیزشان مراقبت کنند. در چنین مواقعی برای خانواده ها مناسب است که از خدمات پرستاری برای سالمندان استفاده کنند. پرستاران سالمندان با توجه به این که کارشان مراقبت و نگهداری از افراد مسن است، از مشکلات و نکاتی که برای این افراد پیش می آید کاملا آگاه اند و با توجه به تجربه خودشان میتوانند بهترین خدمات را به سالمندان ارائه دهند تا هم باعث حال خوب آنها شوند و هم خیال خانواده های آنها از وضعیت عزیزشان راحت شود.

با توجه به وجود کرونا و خطرات این بیماری، امن ترین راه ماندن در منازل شخصی به خصوص برای سالمندان است. این گونه سالمند نیازی به خروج از منزل ندارد و تنها با یک نفر در تماس خواهد بود که ریسک ابتلای او به بیماری را تا حد بسیار زیادی پایین میاورد. در دوران کرونا استفاده از خدمات پرستاری و مراقبتی در منزل رشد چشمگیری داشت که اصلی ترین دلیل آن امنیت بیشتر در برابر بیماری است. اگر شما نیز میخواهید از سالمند خود به گونه مناسب مراقبت کنید، استفاده از پرستار سالمند در منزل انتخاب مناسبی است.

هزینه مراقبت از سالمند

مراقبت از سالمند در منزل یا خانه سالمندان؟

پرستاری و نگهداری از سالمند کار راحتی نیست و هر کسی نمیتواند به راحتی آن را انجام دهد. برای همین باید قبل از سپردن سالمند به دست پرستار به خوبی از شرایط نگهداری و مراقبت از او آشنا شد. استفاده از خدمات پرستاری و مراقبت از سالمندان به طور کلی به دو شیوه محقق می شود:

نگهداری سالمند در خانه سالمندان

مراقبت از سالمند در خانه سالمندان

خانه سالمندان روش سنتی مراقبت از افراد مسن است که بسیار هم شناخته شده است. این خانه ها مراکزی هستند که به طور خاص برای مراقبت از افراد کهنسال درست شده اند بنابراین برای برطرف کردن نیاز این افراد راه حل هایی ارائه کرده اند که افراد سالمند بتوانند آنجا در آسایش زندگی کنند. این مراکز مزایای زیادی دارند از جمله خدمات بهداشتی و درمانی مناسب و ارتباط سالمندان با یکدیگر در یک محیط اجتماعی فعال.

اما نکته ای که خانه سالمندان دارد این است که سالمندان را از اعضای فامیل و خانواده و دوستان دور میکند. در سنین بالا که افراد بیش از هر زمانی نیاز دارند تا افراد نزدیک به خود را ببینند در این مراکز این اتفاق کمتر می افتد و چشم سالمندان به در می ماند تا گاهی کسی به آنها سری بزند. از این جهت شاید نام خانه سالمندان کمی در فرهنگ عامه منفی شده باشد و بسیاری از افراد حاضر به رفتن به آن نیستند. شیوه دوم برای این افراد مناسب تر است.

نگهداری سالمند در منزل

مراقبت از سالمند در منزل

موسسات و مراکز پرستاری از سالمند در منزل راه حل مناسبی برای نگهداری از سالمندان ارائه کرده اند که برای افراد به ویژه خود فرد سالمند مناسب تر است. به این صورت که سالمند در خانه خود میماند و بسته به نیازی که دارد از خدمات این مراکز استفاده می کند. مزیت بزرگ این روش این است که از سالمند در خانه خودش که در آن احساس راحتی میکند مراقبت می شود و هم سالمند هم نزدیکان او آزادی عمل بالایی دارند. هم میتوان از خدمات پرستاری 24 ساعته و کامل استفاده کرد و هم از خدمات ساعتی و در مواقع خاصی در روز.

استخدام پرستار سالمند ساعتی در شرایط مختلف خاصی موثر و مفید است مثل زمانی که فرزندان در مواقعی از روز حضور ندارند و فقط چند ساعت نیاز به پرستار برای مراقبت احساس می شود. از دیگر مزیت های این روش این است که به طور تخصصی فرد پرستار با توجه به نیاز های سالمند از او مراقبت میکند.

خدمات پرستاری از سالمند در منزل

هنگامی که هر یک از این دو روش را برای مراقبت از سالمند انتخاب میکنید نکته مهم این است که از کیفیت خدمتی که به عزیزتان ارائه می شود مطمئن باشید. مهم تر از همه چیز آرامش و آسایش فرد سالمند است و راحتی او در اولویت اصلی است. قبل از انتخاب قطعی همه موارد را در نظر داشته باشید تا بهترین گزینه را انتخاب کنید.

پرستاری از سالمند در منزل با توجه به ویژگی های مفید آن برای خانواده های امروزی توانسته روز به روز محبوبیت بیشتری یابد و این دلیل محکمی است بر این که باید آن را بسیار جدی گرفت.

پرستار روزانه سالمند

فرایند استخدام مراقب سالمند در منزل چگونه است؟

بسیاری از سالمندان هستند که بنا به دلایل مختلف مانند مشکلات جسمی، ناتوانی در حرکت و انجام فعالیت های شخصی، بیماری های مختلف، مشکلات روحی و افسردگی و تنهایی نیاز به یک پرستار و مراقب پیدا می کنند تا به آنها رسیدگی کند. در چنین مواقعی بهره بردن از یک مراقب حرفه ای بسیار مناسب است زیرا او در برخورد با سالمندان میداند باید چه کند و مشکلات آنها را بر طرف کند، و از طرفی برای خانواده سالمند نیز مناسب است.

اگر خانواده ای به نتیجه برسد که به مراقب سالمند در منزل نیاز دارد فرایندی که باید طی بکند این است که یک مراقب پیدا کند یا از یک مرکز خدمات مراقبتی در منزل استفاده کند. اگر با فرد پرستار و مراقب آشناییتی وجود داشته باشد میتوان با او شروع به همکاری کرد، اما در غیر این صورت استفاده از خدمات مراکزی مانند سها میتوان از تعداد زیادی پرستار و مراقب بهره برد. برای مثال اگر قصد استخدام مراقب سالمند را در منزل خود از مرکز سها سنتر دارید، بعد از ارتباط با مرکز و صحبت درباره شرایط، قراردادی بسته می شود تا افراد بتوانند با خیال راحت از خدمات استفاده کنند.

پس از آن، بنا به خواست افراد و در زمان های مورد نیاز، مراقب سالمند در منزل حاضر می شود و وظایف خود را انجام می دهد.

قیمت پرستار سالمند در سال 1401

هزینه مراقبت از سالمند به عوامل مختلفی از جمله زمان مراقبت و نوع آن بستگی دارد. مطمئنا هر چه مراقب زمانی بیشتری در کنار سالمند باشد هزینه بیشتر خواهد شد و بیشترین هزینه نیز مربوط به مراقبت شبانه روزی از سالمند است و مراقبت ساعتی کمترین هزینه را دارد. همچنین بسته به شرایط سالمند و نیازمندی های او قیمت مراقبت از او متفاوت خواهد بود. خدماتی مانند کمک به تحرک سالمند، نیاز سالمند به پوشک و یا گذاشتن لگن برای او به قیمت ها می افزاید و اگر سالمند به این موارد نیاز نداشته باشد قیمت کمتر خواهد بود.

همچنین در صورت درخواست استفاده کنندگان خدمت مراقب سالمند در منزل، با پرداخت کمی مبلغ اضافه تر، مراقب امور منزل مانند آشپزی و نظافت را نیز انجام می دهد که کار را برای سالمند و خانواده او بسیار راحت می کند.

اگر قصد اطلاع دقیق از قیمت پرستار و مراقب سالمند در منزل مجموعه سها سنتر را دارید میتوانید در هر موقع از شبانه روز با شماره های مرکز تماس بگیرید تا مشاوران ما ضمن راهنمایی کامل شما قیمت های دقیق را نیز به اطلاعتان برسانند.

مرکز خدمات مراقبی در منزل سها

به صورت شبانه روزی

برای استفاده از خدمات سها میتوانید شماره تماس خود را وارد کنید تا ما در اولین فرصت با شما تماس بگیریم.

پرستار افراد مسن چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

فرد سالمند علیرغم مشکلات ناشی از کهولت سن، چنانچه که فشار و استرس اضافه بر او تحمیل نشود، می‌تواند به زندگی سالم و مستقل خود ادامه دهد. ولی هرگونه استرس یا بیماری می‌تواند تعادل و پایداری سالمند را تحت تاثیر قرار داده و کارکرد دستگاه های مختلف بدن را مختل کند. به همین دلیل رشته تخصصی طب سالمندی نقش مهمی در پیشگیری و درمان مشکلات سالمندان و حفظ عملکرد، استقلال و افزایش کیفیت زندگی آنها دارد.

پرستار سالمند از لحاظ میزان توانایی و تحصیلات به چند دسته تقسیم می‌شوند.

مراقب سالمند: اگر سالمند شما از لحاظ جسمانی سالم بوده و تنها نیاز به کمک و همراهی در امور شخصی دارند، مراقب ساده به خوبی از عهده این کار برمی آید

مراقبت‌های پیشرفته: گاهی سالمند در کنار مراقبت نیاز به اقدامات پرستاری من جمله تزریقات وریدی عضلانی ،تزریق انسولین، درمان و، پیشگیری از زخم بستر، تغذیه با گاواژ، ساکشن و سایر مراقبت‌های پرستاری دارد که در این صورت بهیار، یا کمک پرستار برای مراقبت از سالمند مناسب می‌باشد.

به طور کلی ویژگی هایی که یک پرستار سالمند حرفه ای باید داشته باشد را میتوان در دسته بندی های زیر قرار داد:

انرژی و سلامت بدنی

مراقبت از سالمند در اکثر مواقع تا حد زیادی به فعالیت فیزیکی نیز نیاز پیدا می کند. از این جهت نیاز است تا مراقب هم انرژی زیادی برای انجام این چنین کارهایی داشته باشد هم توانایی خوبی داشته باشد. یک مراقب که قدرت بدنی ضعیفی داشته باشد در موارد مختلف ممکن است کم بیاورد و دچار مشکل شود.

گذراندن دوره های پرستاری

شرکت در دوره های پرستاری و علم و دانش در زمینه هایی مانند علائم حیاتی، کمک های اولیه و مانند این در مواقعی که اتفاق ناگواری بی افتد کمک کننده است. اگر مراقب سالمند توانایی خوبی در زمینه پرستاری داشته باشد میتواند کمک های متنوعی به سالمند بکند و بیشتر مفید باشد.

گذراندن دوره های روانشناسی

یک مراقب سالمند حرفه ای هم باید خودش از نظر شرایط روحی و روانی در شرایط خوبی باشد و هم بتواند سالمند را در بهترین شرایط نگه دارد. مراقب حتی اگر بتواند تمام وظایف دیگرش را به خوبی انجام بدهد اما نتواند احساس آرامش و همدلی را در سالمند به وجود بیاورد فعالیت های او ارزش زیادی ندارد. گذراندن دوره های روانشانسی و اطلاع از چگونگی رفتار با سالمندان بسیار به مراقبان کمک می کند.

صبر و تحمل بالا

باید پذیرفت که کار کردن با سالمندان در برخی مواقع میتواند بسیار سخت باشد که انجام آن کار هر کسی نیست. آنچه به مراقب در این مسیر کمک می کند تحمل او و صبر و بردباری اش است. این گونه هم مراقب با سرعت کمتر فرد مسن هماهنگ می شود و هم در مواقعی که سالمند رفتارهای کودکانه و نا متعارف بروز می دهد مشکلی پیش نمی آید.

مهارت گوش دادن و ارتباط برقرار کردن

وقتی انسان وارد سنین بالا می شود بیش از هر موقعی به همراه نیاز دارد، کسی که در کنار او باشد، با یکدیگر ارتباط دوستانه داشته باشند، به حرف هایش گوش دهد و با او همراهی کند. صحبت کردن و استفاده کردن از ذهن باعث می شود احساس زندگی در سالمند ایجاد شود و بیماری هایی مانند آلزایمر دیرتر به سراغ او بیایند. اگر ارتباط بین پرستار و سالمند خوب شکل بگیرد باعث آسودگی و رضایت طرفین خواهد بود.

خدمات پرستاری و نگهداری از سالمند

مرکز خدمات و مراقبت های باليني در منزل سها با بهره گیری از افراد متخصص میتواند گزینه مناسبی برای نگهداری از سالمند شما باشد.

دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی و پروانه بهره‌برداری به شماره ۲۱۱۷۲۷-۳

تماس با مرکز خدمات پرستاری از سالمندان

مرکز پرستاری از سالمند در منزل تهران

مرکز سها سنتر با هدف جا انداختن فرهنگ خدمات پرستاری و بالینی در منزل در تهران شروع به کار کرده است. اگرچه در حال حاضر خدمات سها به شهر تهران محدود می شود اما تمام تلاشش را خواهد کرد تا در آینده نزدیک بتواند در تمام ایران به خانواده ها خدمت رسانی کند.

پرستاری و مراقبت از سالمندان یکی از اصلی ترین خدمات سها است که توانسته در تمام نقاط تهران، شهروندان این شهر را راضی کند.

در چه مواقعی نیاز است تا برای سالمند خود پرستار استخدام کنیم؟

بسیاری از سالمندان بنا به شرایط جسمی و روحی مناسبی که دارند نیازی به مراقبت بیشتر از جانب کسی ندارند. اما در خیلی موارد سالمندان دچار مشکلاتی از جمله بیماری می شوند که آنها را محتاج به مراقبت افزوده میکند. یا حتی ممکن است بیماری خاصی گریبان فرد را نگرفته باشد اما به سبب کهولت سن فرد توانایی انجام کارهای شخصی خود را از دست داده باشد.

نیاز به استفاده از خدمات پزشکی در منزل

تنها بودن سالمند

بیماری های زمینه ای سالمند

عدم توانایی سالمند برای انجام امور شخصی

داشتن بیماری آلزایمر

عدم توانایی در حرکت سالمند

بعد از عمل جراحی 

مواقعی که به مراقب سالمند نیاز است

بسیاری از سالمندان هستند که به دلایل مختلف توانایی کمی در مراقبت از خود دارند و حتما نیاز به وجود فردی دارند که از آنها مراقبت کند. در مقابل برخی از سالمندان سلامتی و توانایی خوبی دارند و کمتر به کسی برای مراقبت احتیاج دارند، اما آنها نیز در مواقعی به مراقبت نیاز پیدا می کنند. اصلی ترین دلایل برای استفاده از مراقب و پرستار سالمند در منزل شامل موارد زیر است:

پرستار نیمه وقت سالمند

تنها بودن سالمند

تنهایی یک مشکل بزرگ است که در زمان ما بسیار بیشتر از گذشته افراد با آن سر و کار دارند. مراقب سالمند تا حدودی میتواند این تنهایی را برای سالمند پر کند، در کنار او باشد و به فعالیت های مختلف با او بپردازد، و در مواقعی که مشکلی پیش می آید حواسش به سالمند باشد.

عدم توانایی سالمند برای انجام امور شخصی

فعالیت های ساده ای مانند غذا خوردن، دستشویی رفتن و حمام کردن برای برخی از سالمندان به حدی دشوار می شود که بدون کمک خارجی قادر به انجام آنها نیستند. مراقب سالمند میتواند در کارهای شخصی به افرادی که توانایی انجام این کارها را ندارند کمک کند.

داشتن بیماری سالمند

چه بیماری دائمی باشد و چه موقتی، افراد مسن اذیت زیادی می شوند در مقابله با بیماری. یک مراقب سالمندی که دانشی از پرستاری و بیماری های رایج سالمندی داشته باشد میتواند شرایط سالمند بیمار را برای او قابل تحمل تر و آسان تر کند.

بیماری آلزایمر سالمند

یکی از بیماری هایی که بسیاری از افراد مسن دچار آن می شوند و مشکلات زیادی ایجاد می کند آلزایمر است. آلزایمر گاهی باعث فراموشی های جزئی می شود و گاهی تا جایی پیش می رود که سالمند انجام کارهای ساده را نیز فراموش می کند که مراقب میتواند در این زمینه کمک کننده باشد.

نیاز به استفاده از خدمات پرستاری در منزل

برای سالمندانی که نیاز به مراقبت ویژه پزشکی و پرستاری دارند و ترجیح می دهند در منزل خود بستری شوند، یک پرستار و مراقب در منزل میتواند در خانه سالمند بماند و به آنها کمک کند تا به بهترین شکل از خدمات پزشکی در منزل خود استفاده کنند.

عدم توانایی حرکت

دلایلی مختلفی مانند فلجی، سکته مغزی یا صرفا کهولت سن حرکت کردن را برای برخی از سالمندان دشوار می کند و آنها به کمک نیاز خواهند داشت. مراقب سالمند میتواند در حرکت دادن ویلچر کمک کند و هم در انجام فعایت های مختلف توسط سالمند.

پرستار خانم در منزل

مراقب سالمند خانم و آقا

برای راحتی هر چه بیشتر و احساس آرامش افراد سها سنتر هم امکان اعزام نیروی خانم و هم آقا را دارد، تنها کافی است نیاز خود را به یکی از این دو مورد اعلام کنید.

پرستار آقا در منزل

تماس شبانه روزی با مرکز سها سنتر:

بیماری های رایج دوران سالمندی

دوران سالمندی زمانی است که متاسفانه بدن قدرت و شادابی گذشته را کم کم از دست می دهد و مقاومتش کم می شود. همین باعث می شود سالمندان بیش از دیگران دچار بیماری و امراض مختلف شوند. زندگی شهری نیز به بیشتر شدن این بیماری ها در دوران کهنسالی دامن زده است؛ اکثر افراد در طول عمر خود فعالیت بدنی کمی دارند، از هوای آلوده شهر ها استشمام می کنند و از غذاهای سالمی نیز استفاده نمی کنند. همه ی این موارد باعث افزایش بیماری هایی مانند سرطان در جوامع شده که متاسفانه در افراد مسن زیاد دیده می شود.

از دیگر بیماری های رایجی که سالمندان زیادی را دچار میکنند موارد زیر را میتوان نام برد:

 • زخم معده
 • بیماری های گوارشی
 • زخم بستر
 • آسم
 • دیابت
 • مشکلات قلبی
 • سل

اما یکی از بیماری های مهمی که سالمندان زیادی به آن دچار می شوند اما متاسفانه به دلیل آنکه علائم خیلی واضحی ندارد کمتر به آن توجه می شود افسردگی سالمندان است. افسردگی نیز یکی از بیماری های دنیای مدرن است که اکثر افراد به نحوی چه کم و چه زیاد با آن مواجه می شوند. این بیماری در سالمندان به دلایل تنهایی، فراموش شدن، عدم توانایی های گذشته، نداشتن هم صحبت و… بسیار رواج دارد اما متاسفانه خانواده و فرزندان از این بیماری با خبر نمی شوند یا اگر هم مطلع باشند راه حلی برای آن ندارند.

راه حل های مختلفی وجود دارد که میتوان حال سالمندان را بهتر کرد و از افسردگیشان کاست. با رسیدگی به آنها، گوش کردن به صحبت هایشان و همدردی با آنها. همدم سالمند در این مواقع بسیار مفید است و با تجربه ای که دارد میتواند کمک بسیار خوبی به حال سالمند کند. با کاهش افسردگی نه تنها حال روحی، بلکه حال جسمی سالمندان نیز خوب می شود که یک اتفاق سراسر برد است.

بیماری رایج سالمندان

اگرچه در سنین بالا بیماری کهنسالان را خیلی اذیت میکند اما این تنها مشکل آنها نیست. برای بعضی افراد کارهای ساده ای مانند استفاده از سرویس بهداشتی و استحمام در حمام نیز دشوار میشود. وظیفه نگهدار سالمند این است تا در کنار رسیدگی به بیماری و مشکلات سالمندان، آنها را در انجام چنین کارهایی نیز کمک کند.

خدمات پرستاری از سالمند در منزل

خدمات پرستاری در منزل برای سالمندان

خدمات پرستاری شامل فعالیت های گسترده ای از جمله موارد زیر می شود:

 • انواع تزریقات وریدی و عضلانی
 • تزریقات انسولیت برای بیماران دیابتی
 • تزریق آمپول در منزل
 • مراقبت از انواع زخم های بدن
 • مراقبت و تعویض از سوند وصل شده
 • تعویض پانسمان
 • سرم تراپی
 • مراقبت از وضعیت قند خون، فشار خون، ضربان قلب، تنفس و…
 • اجرای درست دستورات پزشکی

برای آگاهی از قیمت خدمات پرستاری در منزل تهران در مرکز سها به قسمت تعرفه خدمات پرستاری مراجعه کنید.

خدمات مراقب از سالمند در منزل

سالمندان تنها به یک پرستار نیاز ندارند، آنها به کسی نیاز دارند که همراه آنها باشد و به نیازهای روحی آن ها نیز به اندازه نیاز های جسمیشان رسیدگی کند. هم صحبتی و مصاحبت با سالمند یکی از اصلی ترین وظایفی است که یک مراقب سالمند حرفه ای باید انجام دهد. انسان موجود اجتماعی است و نیاز به حرف زدن و شنیده شدن دارد که متاسفانه این موضوع برای بسیاری از سالمندان دیده نمی شود و آنها از موهبت هم صحبت محروم میمانند. هم چنین هم دردی با افراد مسن نیز مهم است. 

فعالیت های خاصی مانند انجام بازی های آسان ولی جذاب، رفتن به گردش های کوتاه خارج خانه، پیاده روی کردن و کتاب خواندن میتواند حال سالمند را بسیار دگرگون و مسرت بخش کند و امید به زندگی را در او افزایش دهد.

مراقبت های شخصی از سالمند

مراقبت های شخصی از سالمند

بسته به شرایط سالمند بعضی از کارها را خودشان میتوانند انجام دهند و در انجام بعضی از کارها مشکل دارند. از جمله مواردی که مراقب میتواند در آنها به فرد کهنسال کمک کند میتوان موارد زیر را نام برد:

 • کمک به پوشیدن و دراوردن لباس سالمند
 • کمک به خوابیدن در رخت خواب و بیدار شدن
 • قراردادن و بلند کردن سالمند بر روی ویلچر
 • دادن وعده های غذایی به سالمند
 • کمک به استفاده از سرویس بهداشتی به سالمند
 • حمام بردن و شست و شوی سالمند
 • اصلاح موهای سالمند و شانه کردن آنها
 • نظافت دهان و سایر نقاط بدن افراد مسن
رسیدگی به امور داخلی منزل

رسیدگی به امور داخلی منزل

بسته به این که آیا سالمند در خانه تنها زندگی میکند یا در خانه ی فرزندان و خویشان خود است، انجام یک سری امور داخلی منزل بر عهده مراقب است. از جمله آنها میتوان موارد زیر را برشمرد:

 • نظافت و گردگیری منزل 
 • آشپزی و پختن غذاهای متنوع
 • جمع آوری و بیرون بردن زباله ها
 • خرید محصولات مورد نیاز سالمند از بیرون
 • رسیدگی به مشکلات جزئی خانه

مراحل استخدام پرستار سالمند

1

آیا واقعا به پرستار سالمند نیاز دارم؟

در ابتدا باید مطمئن شوید که آیا اصلا سالمند شما به پرستار و مراقب نیاز دارد یا خیر. بسیاری از سالمندان سرزنده و خودکفا هستند و شاید به جز در مواقعی محدود نیازی به کمک فرد دیگری ندارند. در چنین مواقعی کمی وقت گذاشتن از طرف خود شما برای آنها مفیدتر و بهتر است. اما اگر مشکلات سالمند بیشتر و خاص تر بود و دیگر خودتان نمیتوانستید به نحوی مناسب به آن رسیدگی کنید بهتر است سراغ استخدام پرستار یا مراقب برای سالمندتان بروید.

2

در چه زمان هایی پرستار سالمند میخواهم؟

سپس وقتی که تصمیم به استخدام پرستار گرفتید باید بدانید به چه صورت میخواهید از آن استفاده کنید. یعنی اینکه به طور موقتی نیاز به پرستار هست تا سالمند مثلا بعد از یک بیماری ریکاوری شود یا به طور دائم سالمند به یک پرستار نیاز دارد. همچنین آیا شما تنها برای ساعاتی که خودتان نیستید به یک مراقب نیاز دارید یا سالمند در خانه خودش است و به یک مراقب شبانه روزی نیاز است. همچنین تمام مواردی که سالمند دارد مانند نیاز به تعویض پوشک و… را باید مشخص کنید.

3

از کجا پرستار استخدام کنم؟

مرحله بعدی مرحله انتخاب پرستار است. روش های مختلفی برای استخدام پرستار وجود دارد. عده ای به صورت فردی کار میکنند و شما میتوانید آنها را در اینترنت یا در آگهی ها پیدا کنید و پس از مصاحبه آنها را استخدام کنید. راه دیگر این است که از شرکت های خدماتی مانند سها استفاده کنید. شرکت ها از قبل برای استخدام پرستاران و مراقبان آنها را از الک رد میکنند و مناسب ترین افراد را استخدام میکنند. شرکت ها برای این که نامشان خدشه دار نشود تمام تلاششان را میکنند تا از کیفیت کاری کارمندان اطمینان پیدا کنند که میتواند باعث آسوده شدن خیال افراد هنگام استفاده از خدمات شرکت کرد.

استخدام پرستار سالمندان در تهران

مرکز خدمات و مراقبت های بالینی در منزل سها با هدف کمک به آسایش خانواده ها به خصوص در روزهای کرونایی که بیرون رفتن از منزل خطرات خودش را دارد، خدمات داخل منزل خود را با بهترین شرایط ارائه میکند. شما در هر نقطه از تهران یا اطراف آن که باشید تنها با یک تماس میتوانید خدمت مورد نیاز خود را بخواهید و پرستار و مراقب سها در منزل شما حاضر خواهد بود. با حاضر شدن پرستار در منزل، سالمندان دیگر نیازی به خارج شدن از خانه ندارند و از خطرات بیماری کرونا که بیشتر هم خطر آن شامل افراد مسن می شود در امان هستند.

نگهداری از سالمند شبانه روزی در منزل

 پرستار شبانه روزی سالمند برای سالمند لازم است؟ این سوال برای اکثر افرادی که میخواهند پرستار برای شخص سالمند مورد نظر داشته باشند ایجاد میشه اما لازم به ذکر است  برخی از سالمندان به پرستاری و مراقبت ۲۴ ساعته احتیاج ندارند و تعداد محدودی واجب به داشتن پرستار در تمام شبانه روز هستند . اطرافیان سالمندان ممکن است به دلیل بی تجربگی یا آسوده خاطر از حال سالمند خود در ابتدای استخدام مراقب سالمند نتوانند انتخاب صحیح انجام بدهند.در این مقاله از سایت مرکز خدمات پرستاری سها سنتر بررسی می کنیم که سالمندان در چه شرایطی نیاز به پرستار شبانه روزی و یا پرستار شبانه در منزل دارند؟ نیازهای سالمندان برای مراقبت در شب می تواند بخشی نیاز به امنیت باشد یا ممکن است سالمندی در شب مراقبت های سلامتی احتیاج داشته باشد مانند کمک به طهارت، شب بیداری ، مصرف برخی داروهای خاص در شب و  … . مشخص کردن نیاز سالمند به داشتن مراقب در شب بر عهده اطرافیان سالمند و یا مراکزی چون مرکز ما سهاسنتر می باشد. 

خدمات سهاسنتر

سایر خدمات مرکز سها سنتر:

مرکز خدمات بالینی و مراقبتی سها سنتر به هدف آسان تر شدن اقدامات مراقبتی آنها را در منزل شخصی افراد ارائه می دهد تا تنها با یک تماس از این خدمات برخوردار شوند. به غیر از پرستار سالمند خدمات مجموعه سها شامل موارد زیر می شود:

 

مزیت‌های مرکز خدمات بالینی در منزل سها

مدیریت تخصصی

نظارت شبانه روزی مسئول فنی

نظارت مستقیم وزارت بهداشت

رویکرد علمی در پرستاری سالمند

پرسنل مجرب

قیمت مناسب خدمات

پاسخگویی شبانه روزی

پشتیبانی آنی پزشکی و پرستاری

مشاوره تلفنی آنی با مراقب سالمند

پرسش های متداول هنگام استخدام پرستار سالمند

در چه مواقعی استفاده از پرستار سالمند در منزل معقول است؟

هنگامی که شما در نزدیکانتان سالمندی داشته باشید که بنابه مواردی مانند تنهایی، بیماری، ناتوانی و یا مواردی مانند این، نیاز به مراقبت داشته باشند، و اگر خودتان نتوانید از آنها مراقبت کنید نیاز دارید از افراد دیگری کمک بگیرید. یک راه حل استفاده از خانه سالمندان است اما راه حل دیگر استفاده از پرستار در منزل شخصی است که به دلایلی مانند راحتی سالمند در خانه خودش، رفت و آمد آسان برای همه و آزادی بیشتر روش معقول تری است.

چگونه پرستاری برای مراقبت از سالمندمان انتخاب کنیم؟

سالمندان به دلیل روحیه ای که دارند نگهداری از آنها شرایط خاصی دارد و باید نکات مختلفی را هنگام نگهداری از آنها در نظر داشت. پرستاری برای مراقبت از سالمند مناسب است که تجربه کار با افراد مسن را داشته باشد، از نظر روحی و روانی در شرایط خوبی باشد و بتواند آن را به سالمند انتقال دهد، صبور باشد و تحمل بالایی داشته باشد و به مهارت های پرستاری چیره باشد.

از کجا پرستار مناسبی برای مراقبت از سالمند در منزل پیدا کنیم؟

با توجه به عصر تکنولوژی تنها با یک سرچ ساده به راحتی میتوان افراد و مراکز بسیار متنوعی را در تمام شهرها پیدا کرد که خدمات مراقبتی سالمندان در منزل را ارائه میدهند. بسیاری از پرستارها هستند که به صورت شخصی کار میکنند و شما میتوانید سراغ آنها روید، و در مقابل مراکز هستند که اگر بخواهید خیالتان راحت تر باشد میتوانید از خدمات آنها استفاده کنید، اما به شرطی که این مراکز معتبر باشند و دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت باشند.

هزینه نگهداری از سالمند در منزل چقدر است؟

این هزینه بسته به نیاز سالمند متفاوت است و در صورتی که سالمند به موارد خاصی نیاز داشته باشد میتواند افزایش یابد. در مرکز خدمات بالینی سها ما سعی کرده ایم قیمت ها را در پایین ترین سطح ممکن نگه داریم تا استفاده از خدمات برای خانواده ها راحت تر شود. به طور کلی در سها پایه حقوق ماهیانه برای پرستار سالمند به صورت روزانه 4 میلیون تومان و به صورت شبانه روزی 5 میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

مراقب سالمند چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

یک مراقب سالمند حرفه ای نیاز دارد تا دوره های روانشناسی و پرستاری را گذرانده باشد، صبر و تحمل بالایی داشته باشد و از انرژی و سلامت روانی و جسمی خوبی برخوردار باشد تا بتواند بهترین خدمات را به سالمند ارائه دهد.

مراقبت از سالمند در منزل بهتر است یا خانه سالمندان؟

هر دوی این موارد مزایایی دارند که ممکن است آنرا مناسب تر کند. خانه سالمندان از این جهت خوب است که سالمند میتواند افرادی مانند خود برای معاشرت داشته باشد و مراقبت در منزل از این جهت که سالمند در خانه خود میماند و آرامش دارد.

دیدگاه در سها سنتر

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

16 Comments

 1. سلام
  من پدرم یه مدت درگیر بیماری کرونا بود و یک ضعیف شده. ایشون تو خونه خودشون زندگی میکنن و تا حدی از خودشون بر میان، اما من میخواستم هر چند وقت یبار مثلا هر روز یا یه روز در میون یکی بره به ایشون سر بزنه و اگه کاری داشتن انجام بده. میخواستم ببینم امکان این هست که به طور غیر منظم و در مواقع نیاز مراقب برای پدر من بفرستید؟

  • سلام آقای بهروز
   بله چنین امکانی هست. خدمات ما شامل مراقب به صورت نیمه وقت و ساعتی هم می شود که شامل حال شما می شود.

 2. سلام خسته نباشید من مادرم قدرت تکلم خود رو از دست داده و خیلی سخت و با اشاره میتونه خواسته هاشو بیان کنه. شما فردی رو دارید که متوجه منظور ایشون بشه؟

  • سلام دوست عزیز
   با توجه به تجربه ای که پرستاران و مراقبان سالمندان در برخورد با این عزیزان دارند خیلی بهتر از افراد دیگر میتوانند خواسته های آنها را متوجه شوند و با ایشان ارتباط بر قرار کنند.

 3. سلام
  شما زدید حقوق پایه بر اساس روزهای کاری در هفته است یعنی در آخر هفته ها امکان استفاده از مراقب نیست چون من خودم یه مدت شهرستانم و در این مدت اصلا نمیتونم از پدرم مراقبت کنم و به خدمات آخر هفته هم نیاز دارم

  • سلام و درود
   در صورت نیاز به خدمات در روزهای آخر هفته به مبلغ قرارداد اضافه خواهد شد.
   با تشکر از دیدگاه شما

 4. سلام
  من تجربه قبلیم از پرستاری که برای مادرم گرفته بودیم اصلا خوب نبود. پرستار نه سر وقت میومد، خیلی وقت ها زودتر می رفت و رفتار خیلی خوبی هم نداشت.
  میخواستم مطمئن باشم پرستار بعدی واقعا این مشکلات رو نداشته باشه

  • سلام دوست عزیز
   برای ما رفتار کارکنانمان بسیار مهم است و آنها را از میان افراد واجد شرایط و با خصوصیات مناسب انتخاب کرده ایم و با مشکلات احتمالی به شدت برخورد میکنیم تا خیال افراد راحت باشد.

 5. سلام و خسته نباشید
  میخواستم بدونم نرخ تعرفه شما بروزه؟ یعنی این قیمت هایی که زدید همین هاست دیگه؟

  • سلام
   بله قیمت های زده شده در ساعت همگی بروز هستند و اگر تغییری در قیمت ها ایجاد شود این تغییر بلافاصله در سایت نیز اعمال می شود.

 6. سلام من در شیراز می‌خوام برای یه شرکت خدماتی در سال 1400 کار کنم به من گفتن فقط جمعه ها تعطیله اگر مراقب بیمار باشی در منزل اگر در بیمارستان باشه اصلا تعطیلی نداری آیا اینها درسته ؟مگر نگفتید فقط تا چهار شنبه باید کار کرد ؟ دوم اینکه دقیقا برای ۱۲ ساعت چقدر کم کم باید حقوق بهم بدن هر روز چون به من گفتن برا هر ۱۲ ساعت ۲۰۰ هزار تومان میدن و بگید اگر ۲۴ ساعت بخواهم قبول کنم برا ۲۴ ساعت کم کم هر روز چقدر حقوق باید بهم بدن اینم جی‌میل من alexramzi08@gmail.com

  • پاسخ به ایمیل شما ارسال شد.

 7. سلام بر شما و خسته نباشید
  من میخواستم بدونم شرایط استفاده از پرستار سالمند چجوریه؟ کلا باید چیکار کنم
  و اینکه چجوری پرستار برای من انتخاب میشه ممنون

  • سلام دوست عزیز
   به طور کلی شما بعد از تماس با مرکز یا پر کردن فرم مربوطه اطلاعات کامل در اختیارتان قرار میگیرد و بنا بر نیازتان قرارداد بسته می شود. در مورد انتخاب پرستار نیز شما میتوانید در میان پرستاران ما مناسب ترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.

 8. درود .سال نو مبارک
  لطفا با توجه به موارد زیر هزینه ماهانه وضع ساعته مراقب را اعلام فرمایید:
  زن وشوهر
  مرد :96 سال سرپا بستن پوشک در شب.کمک به استحمام
  زن: 86 سال سر پا
  آشپزی وسائل کارهای خانه

  با سپاس

  • سلام دوست عزیز
   سال نو شما هم مبارک
   لطفا برای اطلاع از قیمت ها با مرکز تماس بگیرید. شماره تماس 09928240820


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

‫5/5 ‫(3 نظر)

پرستار سالمند

مرحله 1 از 7