Skip to content

رادیولوژی و سونوگرافی در منزل

رادیولوژی در منزل و سونوگرافی در منزل از جمله خدمات مهم مرکز سها هستند که با توجه به نیاز افراد در خانه آنها ارائه می شوند. متخصصان مرکز با تجهیزات مورد نیاز در تمام نقاط تهران حاضر می شوند تا رادیولوژی و سونوگرافی را در منزل انجام دهند.

برای استفاده راحت و سریع از این خدمات در منزل شخصی خود، میتوانید فرم زیر را پر کنید یا با سها تماس بگیرید.

از خانه خارج نشوید!

و از خدمات درمانی مراقبتی سها در منزل خود بهره مند شوید

هزینه رادیولوژی در منزل | هزینه سونوگرافی در منزل (سال 1402)

پیش از هر چیز باید به این نکته اشاره کرد به دلیل اینکه دستگاه های استفاده شده برای رادیولوژی و سونوگرافی در منزل دستگاه های خاص و گران قیمتی هستند امکان استفاده از آنها در حال حاضر تنها در شهرهای بزرگ و پر جمعیت مانند تهران، اصفهان، مشهد، تبریز و شیراز وجود دارد. سها سنتر نیز اکنون تنها در شهر تهران فعالیت می کند و هزینه دریافتی برای این خدمات تنها مختص به تهران است. 

باید این نکته را نیز گفت به دلیل گران بودن این دستگاه ها و دشواری جا به جایی آنها این خدمات در حال حاضر ارزان نیستند اما تلاش سها بر این است تا قیمت ها را در حداقل خود نگه دارد. 

عوامل موثر بر قیمت رادیولوژی در منزل و قیمت سونوگرافی در منزل باعث می شود ارائه قیمت ثابت برای این خدمات دشوار باشد. عواملی مانند نوع خدمت مورد نیاز، شرایط بیمار، قیمت خود خدمت در مراکز درمان و دوری یا نزدیکی منزل بیمار در قیمت تاثیر گذارند.

نام خدمت
تعرفه (تومان)
سونوگرافی در منزل (قیمت پایه)
800,000
رادیولوژی در منزل (قیمت پایه)
800,000
مرکز خدمات مراقبی در منزل سها

به صورت شبانه روزی

برای استفاده از خدمات سها میتوانید شماره تماس خود را وارد کنید تا ما در اولین فرصت با شما تماس بگیریم.

استفاده از رادیولوژی و سونوگرافی در منزل برای چه کسانی کاربرد بیشتری دارد؟

رادیولوژی در منزل برای سالمندان

افراد مسن و سالمند

هنگامی که سن آدم بالا می رود در انجام برخی کارها دچار محدودیت می شود و به راحتی نمیتواند مانند گذشته فعالیت داشته باشد. به همین دلیل بعضی از افراد مسن در حرکت کردن و از خانه خارج شدن مشکلات فراوانی دارند و برایشان خیلی راحت تر است اگر بتوانند از خدمات درمانی بدون خارج شدن از منزل خود بهره مند شوند.

در مواقع ضروری که نیاز به تصویر برداری از داخل بدن سالمندان است، اگر سالمند توان خروج از منزل را نداشته باشد به راحتی میتوان از سونوگرافی در منزل یا رادیولوژی استفاده کرد و پزشک به راحتی به تشخیص مناسبی میتواند برسد.

رادیولوژی و سونوگرافی در منزل

افراد ناتوان در حرکت

برخی از افراد به دلایل مختلف دچار محدودیت در حرکت کردن هستند که ممکن است این محدودیت مقطعی باشد مانند شکستگی استخوان یا دوران نقاهت بعد از عمل جراحی، یا میتواند دائمی باشد؛ در هر دو صورت خارج شدن از منزل برای فرد دشوار است که در این مواقع میتواند برای تصویر برداری از بدن خود از منزل خارج نشود.

رادیولوژی و سونوگرافی در منزل راه حل مناسبی برای این افراد است به راحت ترین شیوه ممکن از امکانات پزشکی بهره مند شوند و روند درمان را طی کنند.

سونوگرافی در منزل تهران

افراد مبتلا به کرونا یا مشکوک به آن

برخی افراد به دلیل ابتلا به کرونا و قرنطینه نباید از منزل خود خارج شوند و برخی افراد نیز به دلیل رعایت فاصله اجتماعی ترجیح می دهند تا حد امکان از منزل خود خارج نشوند و به خصوص به مراکز درمانی مراجعه نکنند.

استفاده از رادیولوژی در منزل و سونوگرافی میتواند کمک بزرگی به این افراد باشد، زیرا بدون خروج از منزل میتوانند عکس برداری های لازم را انجام دهند تا پزشک بتواند به آنها در درمانشان کمک کند. همچنین خارج نشدن افراد از خانه، میتواند کمک کند تا هر چه بهتر با کرونا در سطح جامعه مقابله شود.

موارد بالا تنها چند مورد بود از مواردی که افراد برایشان استفاده از خدمات پزشکی در منزل مناسب است. اما همواره افرادی هستند که به دلیل راحتی این خدمات، مراجعه نکردن به بیمارستان ها و منتظر ماندن در صف نوبت، ترافیک و مشکل رفت و آمد و… استفاده از این خدمات را ترجیح می دهند. همچنین دلایل دیگری از جمله آلودگی هوا به خصوص برای بعضی از افراد که مشکلات تنفسی و ریوی دارند باعث می شود استفاده از این خدمات در منزل بسیار مناسب باشد.

مزایای استفاده از سونوگرافی و رادیولوژی در منزل سها سنتر

امکان مشاوره تخصصی پیش از اعزام

افراد میتوانند با مشاوران سها سنتر صحبت کرده و از راهنمایی آنان بهره مند شوند تا بتوانند تصمیم درستی در رابطه با خود و اطرافیان اتخاذ کنند.

قیمت مناسب خدمات

تلاش سها بر این است تا با نگه داشتن قیمت خدمات در پایین ترین حد، امکان استفاده از آنها را برای افراد بیشتری فراهم کند.

امنیت و راحتی خاطر

سها سنتر به راحتی و آرامش استفاده کنندگان از خدمات بیش از هر چیز اهمیت می دهد و تمام تلاش خود را برای ارائه یک تجربه خوب می کند.

رادیولوژی در خانه

رادیولوژی چیست؟

رادیولوژی یا علم تصویربرداری ، بخشی از علم پزشکی است که با انرژی تابشی به تشخیص و درمان بیماری ها کمک می کند. از آنجا که به کمک رادیولوژی، پزشکان میتوانند آنچه در درون بدن افراد اتفاق می افتد را مشاهده کنند، به رادیولوژی “تصویربرداری تشخیصی” نیز گفته می شود.

رادیولوژی که امروزه جزو مهم ترین تخصص ها در دنیای پزشکی است، کمک می کند تا بدون باز شدن بدن، به کمک امواج، از درون بدن آگاهی پیدا کنیم، قسمت های دارای اشکال را شناسایی کنیم و یا از روند بهبود اطمینان پیدا کنیم. برای اطلاعات کامل تر مقاله ویکیپدیا درباره رادیولوژی را مطالعه کنید.

هدف از رادیولوژی چیست؟

رادیولوژی در علم پزشکی استفاده های گسترده ای دارد و از آن در موارد بسیاری استفاده می شود. به طور کلی اولین ارزیابی از بیمار توسط رادیولوژی انجام می شود و هدف از آن این است تا قبل از این که بیماری ای جدی شود، آن تشخیص داده شود و از صدمات و آسیب های احتمالی تا حد امکان جلوگیری شود؛ زیرا رادیولوژی دید کاملی به پزشک از بدن بیمار می دهد که او میتواند به درمان بهینه بیمار بپردازد.

کاربرد رادیولوژی چیست و در چه مواقعی از آن استفاده می شود؟

 • عکس از ریه برای تست سلامت یا درگیری آن که به متخصص ریه در منزل در تشخیص کمک میکند.
 • بررسی های سریع از قسمت های مختلف بدن مانند شکم، مری، معده، روده، کلیه ها و…
 • تشخیص شکستگی استخوان قسمت های مختلف بدن
 • آسیب شناسی های مربوط به کمردرد و تغییرات شکل ستون فقرات با دقت بالا
 • گرفتن عکس های رنگی با کنتراست در مواقع مورد نیاز
استفاده از رادیولوژی در منزل

رادیولوژی در منزل چگونه صورت میگیرد؟

در دهه های اخیر، پیشرفت های چشمگیر تکنولوژی در حوزه پزشکی باعث ارتقای حیرت انگیز قابلیت ها و امکانات تجهیزات عکس برداری شده است. یکی از تجهیزات مهم که در سالهای اخیر از آن استفاده می شود تجهیزات عکس برداری پرتابل (قابل حمل) است. این تجهیزات به واسطه سبکی و ابعاد بسیار کوچک تر در مقایسه با قبل، امکان ارائه ی خدمات پزشکی را به طور سیار و دینامیک فراهم ساخته اند در نتیجه میتوان از آنها در منزل افراد نیز استفاده کرد.

با وجود کوچک تر بودن این دستگاه ها اما، کیفیت تصاویر کمتر نیست که در بسیاری از مواقع بهتر نیز هست. پس میتوان در مدت زمان کوتاهی، تصاویر با کیفتی داشت که به دکتر در تشخیص کمک بسیاری کند. اگر بخواهیم خیلی خلاصه فرایند رادیولوژی در منزل را بگوییم: تکنسین رادیولوژی به منزل شما آمده، تجهیزات عکس برداری را آماده می کند، عملیات را طبق دستورات پزشکی، انجام می دهد و پس از اتمام کارف منزل را ترک می کند.

همین الان میتوانید با تماس با سها از مشاوره تخصصی و استفاده از خدمات در منزل خود بهره مند شوید.

سونوگرافی در منزل تهران

سونوگرافی چیست؟

سونوگرافی یکی از روش‌های تصویر برداری از بدن است که از امواج فراصوت استفاده می کند. از سونوگرافی برای بررسی بافت‌های زیرجلدی مانند عضلات، مفاصل، تاندون‌ها و اندام‌های داخلی بدن و ضایعات آن‌ها استفاده می شود.

اگرچه که سونوگرافی برای مشاهده جنین در دوران بارداری استفاده گسترده ای دارد، اما بر خلاف تصور رایج این تنها کاربرد سونوگرافی نیست و پزشکان از آن در موارد بسیاری استفاده می کنند.

سونوگرافی برای چه افرادی استفاده می شود؟

بیش از هر چیز سونوگرافی را برای استفاده بر روی خانم های باردار برای متوجه شدن از وضعیت جنین می شناسند. سونوگرافی از آنجایی که بی خطر است برای این منظور استفاده می شود و چون تصویر خوب و مناسبی از جنین نشان می دهد به خوبی میتوان حالات مختلف او را رصد کرد. اما سونوگرافی در تشخیص و مشاهده انواع بیماری نیز نقش مهمی دارد. با سونوگرافی میتوان انواع عارضه اندام های داخلی را مشاهده کرد، قلب و عروق (اطلاعات کامل متخصص قلب و عروق در منزل)، کبد، اندام های جنسی، کیسه صفرا پانکراس، مثانه، رحم و… را بررسی کرد و در صورت مشکل نسبت به درمان اقدام کرد.

از آنجایی که هم برای خانم های باردار و هم برای افراد دچار بیماری، جا به جایی و رفتن به مراکز درمانی دشوار است، استفاده از سونوگرافی در منزل گزینه منطقی و معقولی است.

سونوگرافی در منزل چگونه انجام می شود؟

بر خلاف دستگاه های سنتی که برای سونوگرافی استفاده می شدند و بزرگ و سنگین بودند، امروزه دستگاه های پرتابلی وجود دارد که به راحتی قابل حمل اند و میتوان آنها را به منازل افراد برد. هنگامی که شما از مرکز خدمات درمانی در منزل مانند سها درخواست سونوگرافی در منزل می کنید، اپراتور سونوگرافی با دستگاه در منزل شما حاضر می شود و بنا به دستور پزشک عمل می کند تا اطلاعات مورد نیاز به دست بیاید. 

مراحل خود سونوگرافی نیز  به این گونه است که بیمار بر روی یک تخت دراز می کشد و متخصص یک ژل مخصوص را در ناحیه ی مورد نظر قرار می دهد. به این دلیل از ژل استفاده می شود که امواج صوتی به شکل یکنواخت به بدن وارد شوند تا عکس تصویربرداری کیفیت بالاتری داشته باشد. یک دستگاه کوچک نیز همراه دستگاه سونوگرافی وجود دارد که با یک سیم به دستگاه اصلی متصل می شود و فرد متخصص آن را بر روی ناحیه مورد نظر از پوست قرار می دهد . باعث میشد لرزش کوچکی بر روی پوست فرد احساس شود. پس از آن و به دست آمدن تصاویر مورد نظر، متخصص دستگاه را جمع می کند و کار تمام می شود.

چه نکاتی باید در منزل بیمار رعایت شود؟

در خدماتی که در منزل ارائه می شوند رعایت مسائل مربوط به حریم خصوصی افراد اهمیت بسیار بالایی دارد. فردی که در منزل بیمار حاضر می شود باید آداب منزل را نگه دارد و به آن احترام بگذارد تا افراد احساس راحتی داشته باشند.

مسئله بسیار مهم بعدی مسئله بهداشت است. از آنجا که منزل افراد مانند بیمارستان ها مدام تمیز و ضد عفونی نمی شود، مهم است که تمام موارد بهداشتی از طرف خود بیمار و خانواده و همچنین کادر درمان به بهترین شکل رعایت شود.

همینطور لازم است متخصص یا پرستار در منزل شرایط بیمار را در نظر بگیرد و با توجه به شرایط اقدامات لازم را انجام ذهذ. بیمار نیز نباید خواسته ی غیر منطقی و فراتر از دستور پزشک داشته باشد تا مراحل بدون مشکل و با بالاترین بازده طی شود.

ارائه خدمات تشخیصی و درمانی در تمام نقاط تهران

رادیولوژی در منزل غرب تهران | سونوگرافی در منزل غرب تهران

با توجه به قرارداشتن مرکز سها سنتر در غرب تهران مدت زمان اعزام نیروها به تمام مناطق غرب تهران از جمله جنت آباد، صادقیه، پونک، مرزداران، شهر زیبا، اکباتان، چیتگر، فردوس، دهکده المپیک، کن، وردآورد، آزادی و... در کوتاه ترین زمان میسر است.

رادیولوژی در منزل شرق تهران | سونوگرافی در منزل شرق تهران

ساکنین مناطق شرق تهران از جمله نارمک، تهرانپارس، حکیمیه، افسریه، پیروزی، دلاوران، سراج، مجیدیه، دماوند، رسالت، لویزان، امام حسین، استخر و... میتوانند برای استفاده از خدمات سها با مرکز تماس حاصل نمایند.

رادیولوژی در منزل شمال تهران | سونوگرافی در منزل شمال تهران

برای استفاده از رادیولوژی و سونوگرافی در منزل در تمام مناطق شمال تهران شامل تجریش، الهیه، پاسداران، ولنجک، قیطریه، قلهک، جردن، جماران، اقدسیه، زعفرانیه، سهادت آباد، نیاوران و... با سها تماس بگیرید.

رادیولوژی در منزل جنوب تهران | سونوگرافی در منزل جنوب تهران

اگر ساکن جنوب تهران و مناطق نازی آباد، شوش، مولوی، راه آهن، جوادیه، نواب، خزانه، تختی، شهر ری هستید نیز به راحتی میتوانید از خدمات سها بهره مند شوید.

دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی و پروانه بهره‌برداری، به شماره ۲۱۱۷۲۷-۳

مجوز وزارت بهداشت مرکز سها
تماس با مرکز خدمات پرستاری از سالمندان

درخواست سونوگرافی و رادیولوژی در منزل

در صورت وجود هر گونه سوال درباره اعزام متخصص برای عکس برداری رادیولوژی یا انجام سونوگرافی در منزل و اطلاع از قیمت ها میتوانید فرم زیر را پر کنید تا مشاوران با شما تماس بگیرند یا مستقیم با شماره سها تماس بگیرید.

مرکز سها در منطقه جنت آباد در غرب تهران واقع شده است، اما در هر جای تهران که هستید میتوانید از سونوگرافی یا رادیولوژی در منزل خود به راحتی استفاده کنید.

مزیت‌های مرکز سها

مدیریت تخصصی

نظارت شبانه روزی مسئول فنی

نظارت مستقیم وزارت بهداشت

رویکرد علمی در پرستاری

قیمت مناسب خدمات

پرستار خصوصی در منزل

پاسخگویی شبانه روزی

پشتیبانی آنی پزشکی و پرستاری

مشاوره تلفنی آنی با متخصصین

پرسش های متداول در رابطه با رادیولوژی و سونوگرافی در منزل

چگونه میتوان از سونوگرافی و یا رادیولوژی در منزل استفاده کرد؟

خیلی ساده با پر کردن فرم درخواست و ثبت آن در همین صفحه، یا تماس مستقیم با ما میتوانید خدمت مورد نیاز خود را درخواست کنید در زمانی مناسب همکاران ما به منزل شما بیایند. در صورتی که فرم در صفحه را پر کردید و همکاران ما حداکثر تا یک ساعت بعد با شما تماس نگرفتند، لطفا با مرکز تماس بگیرید.

تفاوت رادیولوژی و سونوگرافی در چیست؟

در عکس برداری با رادیولوژی از اشعه ایکس (X) استفاده می شود و برای عکس برداری از قسمت های سخت بدن مانند استخوان ها استفاده می شود. اما در سونوگرافی از اشعه ایکس استفاده نمی شود و بیشتر از آن برای عکس برداری از قسمت های نرم بدن استفاده می شود.

هزینه رادیولوژی در منزل و هزینه سونوگرافی در منزل چقدر است؟

برای اطلاع دقیق از هزینه ها لطفا با شماره های سها سنتر در ارتباط باشید زیرا بسته به نوع دستگاهی که برای شما نیاز است، مدت زمانی که فرایند طول میکشد و مسافت طی شده تا منزل شما هزینه ها میتواند متفاوت باشد که با تماس با مرکز از قیمت دقیق میتوانید مطلع شوید.

آیا دقت رادیولوژی و سونوگرافی در منزل کمتر از مراکز درمانی است؟

در سالهای اخیر دستگاه های پرتابل بسیار با کیفیتی به بازار آمده اند که نه تنها بی کیفیت تر از دستگاه های بزرگ سنتی نیستند، بلکه در مواقعی کیفیت بهتری نیز دارند. در نتیجه کیفیت عکس برداری در منزل پایین تر نیست. اما در مواقعی که نیاز به سی تی اسکن باشد به دلیل بزرگی دستگاه، حتما باید به مراکز درمانی مراجعه شود.

 

دیدگاه در سها سنتر

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

2 Comments

 1. سلام وقت بخیر
  قیمت سونوگرافی رو زدید 800 ولی قیمت پایست
  میخواستم ببینم قیمت تمام شده آخر چقدر میشه در حال حاضر؟
  ساکن پیروزی هستیم

  • سلام دوست عزیز
   قیمت تمام شده با توجه به شرایط شما محاسبه میشود. برای اطلاع دقیق با شماره های مرکز سها تماس بگیرید.


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

‫5/5 ‫(2 نظر)

سونوگرافی و رادیولوژی

مرحله 1 از 7

بهترین قیمت نیروهای متخصص

حضور در منزل شما در کمتر از

1 ساعت

مرکز درمانی در منزل