Skip to content

فروش و اجاره تجهیزات پزشکی در منزل

با توجه به افزایش خدمات پرستاری و پزشکی در منزل، بسیاری از افراد اقدام به اجاره یا خرید تجهیزات مورد نیاز بیمار برای منزل خود میکنند. سها سنتر از این رو و برای راحتی استفاده کنندگان از خدماتش اقدام به فروش و اجاره تجهیزات پرستاری و پزشکی در منزل نموده است.

برای اطلاع کامل از قیمت ها و طریقه سفارش تجهیزات با شماره های مرکز تماس حاصل نمایید تا مشاوران سها پاسخگوی شما باشند.

اجاره تخت بیمارستانی برای منزل

از خانه خارج نشوید!

و از خدمات درمانی مراقبتی سها در منزل خود بهره مند شوید

سایر خدمات سها:

درمان زخم در منزل

انواع تجهیزات پزشکی در منزل

تجهیزات معرفی شده در زیر مهم ترین تجهیزات پزشکی و پرستاری در منزل هستند شما میتوانید بسته به نیاز به خرید یا اجاره برای مدتی اقدام نمایید.

تخت بیمارستانی

تخت بیمارستانی

یکی از تجهیزات پزشکی اساسی و مهم جهت استراحت، مراقبت و محافظت از بیماران بستری در منزل تخت است. معمولا برای بیمارانی که وابستگی به تخت دارند و به علت مزمن بودن بیماری و دراز کشیدن مداوم روی تخت احتمال زخم بستر می رود، تخت بیمارستان را اجاره یا خریداری می کنند که باید در عین راحتی، ارتفاع آن نیز تنظیم شود. همچنین دارای 4 چرخ ترمز دار و 2 عدد بد ساید باشد که از سقوط بیمار جلوگیری کند.

نکاتی که هنگام اجاره تخت بیمارستانی برای منزل باید به آن توجه کرد

نکته اولیه و مهم این است که تخت مناسب وزن بیمار باشد.

درصورت خرید تخت برقی،به میزان قدرت موتورها دقت کنید و با متخصصین امر مشورت کنید.

توانایی و ناتوانی بیمار و مدت زمان استفاده از تخت نیز مهم است در صورت استفاده طولانی مدت از تخت به استحکام آن توجه بیشتری داشته باشید.

در صورت خرید تخت برقی، تمام دکمه های کنترل، ترمز چرخ ها و اتصالات و محافظ های کناری و قدرت موتور (با دراز کشیدن شخصی روی تخت) در زمان تحویل، بررسی شود.

و در نهایت محفظه‌ های نگهداری سایر تجهیزات درمانی را داشته ‌باشد.

انواع تخت بیمارستانی برای منزل

تخت ها در دو نوع برقی و مکانیکی تولید می شوند:

 • تخت های بیمارستانی مکانیکی: این تخت ها ساده ترین تخت های بیمارستانی هستند. در این تخت هاارتفاع و سر و پای تخت می بایست به صورت دستی و به وسیله اهرم تنظیم گردد. انواع تخت های مکانیکی یک شکن، دو شکن و سه شکن است.
 • تخت های بیمارستانی برقی یا الکترونیکی: در این تخت ها تنظیم ارتفاع کلی تخت به همراه تنظیمات سر و پای تخت به صورت اتوماتیک انجام می گیرد. انواع تخت های برقی سه شکن (با قابلیت تنظیم ارتفاع) و پنج شکن (با قابلیت تنظیم ارتفاع، تیلک و ترند) است.

قیمت اجاره تخت بیمارستانی برای منزل

خرید تخت بیمارستان ضرورتی ندارد زیرا هم از لحاظ مالی به صرفه نیست و هم بعد از بهبودی نیاز به تخت برطرف می شود. پس بهترین گزینه اجاره تخت است. برای اجاره، قیمت های مختلفی وجود دارد که با توجه به ویژگی هایی که تخت دارد می تواند متغیر باشد. شما باید ببینید هر تخت چه آپشن هایی دارد که مناسب بیمار شماست و بر این اساس در فروشگاه‌های مختلف به مقایسه آن‌ها بپردازید.

تشک مواج

تشک مواج

این تشک برای بیماران و سالمندانی که ساعت های متمادی بدون حرکتند و احتمال ابتلا به زخم بستر در آن ها زیاد است، کاربرد دارد. این زخم در نتیجه ی کاهش جریان خون در بخش های استخوانی بدن مانند دنبالچه، پاشنه، سر و آرنج بوجود می آید. بیمارانی که مجبورند برای مدتی طولانی در بستر درمان باقی بمانند و قادر به تغییر موقعیتشان در بستر نیستند در صورتی که تدابیر لازم برایشان در نظر گرفته نشود مبتلا به زخم بستر خواهند شد. یکی از راه حل های پیشگیری از این مشکل استفاده از تشک های مواج در تخت بستری می باشد که هوا را در زیر بیمار به جریان انداخته و از مبتلا شدن بیمار به زخم بستر جلوگیری می نماید.

جنس آن از پی وی سی بوده و از یک موتور کمپرس هوا و یک تشک موج دار که باد می شود تشکیل شده است. به تشک ضد زخم بستر نیز معروف است.

انواع تشک مواج:

تشک مواج ساده یا زنبوری جهت استفاده بیمارانی که مدت زمان بستری کوتاهی دارند.

تشک مواج سلولی ساده برای بیماران با سن بالاتر که دچار زخم بستر نشده اند.
تشک مواج لیزری برای بیمارانی که در بدنشان زخم ایجاد شده است.
تشک مواج سلولی فوق تخصصی قابل استفاده برای بیمارانی که مدت زمان طولانی روی تخت بستری می شوند، کاهش سطح هوشیاری دارند و یا در کما هستند.

جعبه کمک های اولیه

جعبه‌ی کمک‌های اولیه

جعبه‌ی کمک‌های اولیه، نخستین و مهم ترین تجهیزات پزشکی است که وجود آن در بسیاری از مکان ها مثل بیمارستان ها، فروشگاه ها، اغذیه فروشی ها و باشگاه ها، کارواش و… جزو قوانین است. در بسیاری از موارد این جعبه میتواند سطح صدمه وارد شده را کاهش داده می‌تواند و یا به شما در نجات یک زندگی کمک کند. البته بسیار بهتر است در کنار داشتن جعبه کمک های اولیه  به کسب مهارت و دانش استفاده از آن نیز بپردازیم.

در صورت استفاده از جعبه، حتما در اسرع وقت محتویات استفاده شده را جایگزین کنید. همچنین هر چند ماه یک بار به بررسی تاریخ انقضا و خرابی وسایل بپردازید در صورت مشاهده هر گونه مشکل در تجهیزات جعبه، به رفع آن بپردازید و مطمئن شوید موارد استریل باز نشده باشند.

 در جعبه‌ی کمک‌های اولیه چه چیزهایی وجود دارد؟

تجهیزات داخل جعبه کمک های اولیه را می توانید از داروخانه‌ها یا فروشگاه تجهیزات پزشکی خریداری کنید و یا خودتان آن را جمع آوری کنید. اگر تصمیم دارید خودتان جعبه‌ی کمک‌های اولیه را تهیه کنید، ظرف دردار بزرگی را انتخاب کنید که البته به راحتی حمل شود و این وسایل را تهیه کرده و در آن جا دهید:

کتابچه‌ی راهنمای کمک‌های اولیه، گاز پانسمان استریل در اندازه‌های مختلف، چسب نواری، باند در اندازه‌های مختلف، باند کشی، دستمال مرطوب ضد عفونی کننده، پماد آنتی بیوتیک، محلول ضد عفونی کننده (مانند پراکسید هیدروژن)، استامینوفن و ایبوپروفن، موچین، قیچی، بسته‌های سرد فوری یکبار مصرف، دستمال الکلی، دستکش پلاستیکی غیر لاتکس،چراغ قوه با باتری اضافی، دماسنج، پتو، راه هوایی دهانی-حلقی برای استفاده در CPR یا احیا، لوسیون کالامین، آتل

دستگاه فشار خون

دستگاه فشار خون

دستگاه فشار خودن یا فشار سنج دستگاهی است که عملکرد بسیار ساده‌ای دارد اما تاثیر فوق العاده‌ای در سلامتی افراد به دنبال خواهد داشت. بسیاری از بیماری ها با اندازه گیری فشار خون قابل کنترل و پیشگیری هستند بنابراین وجود یک دستگاه فشار خون در خانه میتواند بسیار مفید و کارآمد باشد.افزایش و کاهش فشار خون در همه سنین می‌تواند علائمی ‌برای بیماری‌های مختلف باشد. افزایش و یا کاهش فشار می‌تواند خطراتی مانند انواع سکته‌ها را نیز به دنبال داشته باشد.

این دستگاه در انواع عقربه ای، بازویی و مچی در بازار موجود است. هر کدام از این محصولات مزیت‌های خاص خود را دارا هستند. دستگاه‌های فشارسنج دیجیتال امکانات بیشتری داشته و اطلاعات کاملی در اختیار شما قرار می‌دهند اما در کنار بالاتر بودن قیمتشان استفاده کردن از آنها کمی حرفه ای تر از نوع عقربه ای است.

فشار خون طبیعی معمولا در حدود ۱۱۰/۷۰ تا ۱۲۰/۸۰ است.

کپسول اکسیژن

کپسول اکسیژن

این کپسول مخزنی است که با اکسیژن پر شده و در صورت نیاز کمبود اکسیژن فرد را تامین می کند. و با خرید یا اجاره آن در منزل برای افرادی که مشکل تنفس دارند و بایستی دائم از اکسیژن استفاده کنند و یا ورزشکاران و کوهنورادن و افراد دارای بیماری های قلبی عروقی، فرایند اکسیژن تراپی را انجام می دهد.
این کپسول ها در اندازه های 5/2، ۵ و ۱۰ لیتری بوده و برای بیرون از منزل و سفر نیز قابل حمل هستند ولی در صورت نیاز به استفاده طولانی مدت دستگاه اکسیژن ساز توصیه می شود.

دستگاه ونتیلاتور

دستگاه ونتیلاتور

افرادی که قادر به تنفس طبیعی نیستند از ونتیلاتور که به دستگاه تنفس مصنوعی نیز معروف است کمک می گیرند. این دستگاه در ریه می دمد و کمی فرصت می دهد تا بازدم خود به خود انجام شود و بدینگونه به تنفس بیمار کمک می کند. و در انواع فشار منفی، مثبت و ثابت موجود است که هر کدام به تشخیص پزشک و طبق وضعیت بیمار استفاده می شود.

نوع پرتابل یا متحرک این دستگاه برای بیماران تحت مراقبت در منزل، استفاده می شود.

دستگاه ساکشن

دستگاه ساکشن

وظیفه دستگاه ساکشن، همانگونه که از نامش پیداست مکش است.

گاهی ساکشن با ایجاد مکش، راه هوایی را از ترشحات پاک می کند و عمل تنفس بیمار را بهبود می بخشد. که با این کار از آسپیراسیون ریوی جلوگیری کرده و مانع مبتلا شدن بیمار به عفونت راه های تنفسی می گردد.
کارآیی دیگر ساکشن، تخلیه ترشحات و خونابه‌ از ناحیه جراحی شده، است تا علاوه بر جلوگیری از عفونت، دید واضحی از آن ناحیه به پزشک بدهد.

و همچنین گاهی با این وسیله، میزان هموگلوبین اشباع شده با اکسیژن در بافت های محیطی اندازه گیری می شود و در صورت وجود مشکل در اکسیژن رسانی آن را به سرعت نشان می دهد.

ساکشن دو نوع سیار و رومیزی دارد که نوع پرتابل و قابل حمل آن برای  بیمارانی که در منزل مراقبت می شوند مورد استفاده قرار می گیرد.

دستگاه مانیتورینگ قلب و ریه

دستگاه مانیتورینگ قلب و ریه

با این دستگاه که به وسیله سیم به بیمار وصل است می توان علائم حیاتی بیمار را از روی ضربان قلب و تنفس بیمار، چک و ثبت کرد. فاکتورهایی که با اندازه گیری آنها می توان به میزان سلامتی بیمار پی برد شامل ‏ECG، ‏IBP، ‏NIBP، دمای بدن، ‏SpO2، برون ده قلبی،  نرخ ضربان قلبی، نرخ تنفس، میزان گازهای تنفسی، ‏EEG‏ و میزان گازهای خونی هستند.

دستگاه بای پپ

دستگاه بای پپ

این دستگاه  با بالا بردن فشار اکسیژن در دم و پایین آوردن فشار در بازدم به تقویت عضلات ریوی کمک می کند تا بیمار بتواند مرحله دم را خودش انجام دهد. بای پپ با تهویه بیشتر شش ها، حجم تنفس را بیشتر می کند همچنین به ثبت اندازه قدرت تنفس می پردازد.

این دستگاه نوعی ونتیلاتور است و به بیماران ریوی که دچار ضعف در مرحله دم هستند کمک می کند.

تب سنج

تب سنج

یکی دیگر از تجهیزات پزشکی که وجود آن در خانه ضروری است، دستگاه تب سنج است. شایع ترین نوع دفاع بدن در برابر بیماری ها تب است. افزایش و کاهش تب از نشانه‌های اختلالات در بدن انسان بوده و تشخیص به موقع آن می‌تواند باعث تشخیص سریع بیماری‌ها شده و در نتیجه شما را از بسیاری از عواقب دیر متوجه شدن آن‌ها دور نگاه دارد.

دماسنج ها در انواع مختلفی تولید شده اند که بهترین آن ها دماسنج های دهانی (برای افراد بالای 4 سال) و دماسنج های مقعدی (برای افراد زیر 4 سال و افرادی که نمیتوانند دماسنج را زیر زبان خود نگه دارند) و تب سنج دیجیتال است که هم دقت بسیار بالایی دارد و هم استفاده از آن مزیت‌های زیادی دارد از جمله:

 • با دقت بالا تب و دمای بدن افراد را تست می کند.
 • با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی از این دستگاه استفاده می شود.
 • امکان انتقال بیماری‌های ویروسی با استفاده از این تب سنج کاهش خواهد یافت.
 • استفاده از آن بسیار ساده است و هر کسی می‌تواند به راحتی از آن استفاده نماید.
دستگاه تصفیه هوا

دستگاه تصفیه هوا

مطابق آمار وزارت بهداشت ایران، متأسفانه در هر سال حدود 40هزار نفر به دلیل آلودگی هوا و وجود گازهای آلاینده در سطح شهر، جان خود را از دست می دهند. از این رو افراد با مشکلات قلبی – تنفسی و حتی افراد سالم که نگران سلامت خود هستند می توانند با تهیه این دستگاه هوای منزل خود را به دور از آلودگی و کاملا مطبوع و پاکیزه نمایید. بدین شکل که در فضای بسته با استفاده از فیلتر های تصفیه ای که دارند درصد چشمگیری از آلودگی هوا را به خود جذب میکنند

انتخاب این محصول نیز بایستی مطابق با مساحت منزل و تعداد افراد استفاده کننده صورت پذیرد. هر دستگاهی حجم مخصوص به خود را داشته و کیفیت خاص خود را نیز دارا است. سعی کنید برای خرید یا اجاره دستگاه را از برندهای معتبر تهیه کنید دستگاه عمری طولانی خواهد داشت و با داشتن ضمانت نیز در صورت هر گونه مشکل از بابت تعمیر یا تعویض، اطمینان خاطر دارید.

مزایای استفاده از این دستگاه:

 • جذب گرد و غبار
 • دفع ذرات آلاینده
 • دفع ذرات معلق و حساسیت زا
 • دفع میکروب ها، باکتری ها و قارچ ها
 • از بین بردن آلاینده هایی مثل الیاف فرش و پرده
 • از بین بردن آلاینده های ذرات چربی، بوی غذا و دود سیگار
 • افزایش سیستم ایمنی بدن
دستگاه اکسیژن ساز

دستگاه اکسیژن ساز

زندگی مدرن و پیشرفته، بزرگ شدن بی رویه شهرها، وجود کارخانه ها و وسایل صنعتی و آلوده ساز در اطراف انسانها در چند سال اخیر، ضرورت وجود یک دستگاه اکسیژن ساز در خانه را ایجاد می کند. این دستگاه باعث مناسب سازی هوای قابل تنفس برای تمامی سنین به ویژه میانسالان و خردسالان است، همچنین درافرد سالم نیز امکان ابتلا به بیماری آسم و بیماری های قلبی را کاهش می‌دهد.

این دستگاه غلظت اکسیژن فضا را افزایش داده و باعث می شود بیمارانی با مشکلات تنفسی که در جامعه امروزی تعدادشان کم نیست، اکسیژن مورد نیاز برای ریه‌هایشان تأمین شده و به راحتی بتوانند تنفس کنند. بیماران تنفسی، ریوی، آسمی و قلبی اصلی ترین مخاطب هدف این دستگاه ها هستند و همین موضوع باعث شده تا اکسیژن ساز تبدیل به یکی از محصولات پرفروش در فروشگاه تجهیزات پزشکی شود.

این محصول در برندهای مختلفی در بازار موجود بوده و قیمت های متفاوتی را شامل می شود. در خرید این محصول بایستی به نسبت مساحت منزل و حجم دستگاه، دست به انتخاب بزنید. در بعضی مواقع دستگاه اکسیژن ساز باعث پیشگیری از نیاز به کپسول اکسیژن در آینده برای افراد سالم خواهد شد. این دستگاه ها در ظرفیت های 5، 8 و 10 لیتری و خلوص حدودا 97% موجود می باشد.

دستگاه های اکسیژن ساز در دوحالت ثابت و قابل حمل ساخته شده اند، همچنین به دو صورت پالسی یا مداوم اکسیژن سازی را انجام می دهند. در انواع از آن ها، به علت وجود سیستم تشخیص دم و بازدم، مناسب بیمارانی است که غلظت اکسیژن هوا برای آن ها امری حیاتی است.

دستگاه فوت پمپ دی وی تی DVT

دستگاه فوت پمپ دی وی تی DVT

خونی که از طریق قلب به شریان ها پمپاژ می شود در تمام بدن جریان می یابد و از قسمت های تحتانی مثل دست و پا توسط فشار ماهیچه ها دوباره به سمت قلب بازگشت می کنند. ترومبوسیس به این معنی است که بازگشت خون به سمت قلب به علت لخته شدن خون مختل گردد که این مشکل در عروق عمقی خطر بسیار جدی ایجاد می کند و باید سریعا مورد درمان قرار گیرد.

جهت جلوگیری از ایجاد لخته و ترومبوز وریدی و آمبولی پمپ های DVT با ایجاد فشار متناوب باعث افزایش جریان خون در سیستم عروق وریدی شده و جریان خون را در پا و اندام بی تحرک افزایش داده و مانع لخته شدگی خون می شود. بنابراین خرید یا اجاره این دستگاه برای افراد با مشکلات عروقی، حتما پیشنهاد می شود.

دستگاه نبولایزر

دستگاه نبولایزر

در برخی از بیماران به خصوص بیماران ریوی که نیاز به سرعت بخشی اثر دارو و رفع فوری مشکل و درد در آن ها بسیار حیاتی است و استنشاق دارو روش موثرتری نسبت به مصرف خوراکی آن است، نبولایزر این کار را انجام می‌دهد. در واقع داروهای مایع و جامد را به غبار های ریز تبدیل میکند و از طریق استنشاق به قسمت های مختلف دستگاه تنفس بیماری می رساند.

بیمارانی که از آسم، COPD، انسداد مزمن ریوی، فیبرو کیستیک و دیگر بیماری های تنفسی رنج می برند با اجاره یا خرید این دستگاه کوچک در منزل می توانند به درمان بیماری خود بپردازند.

دستگاه سی پپ

دستگاه سی پپ

این دستگاه نیز مربوط به اختلالات تنفسی در فرد سالمند و یا بیمار است. با فشاری کم و ثابت از طریق ماسک به اکسیژن رسانی و تنفس بیمار کمک می کند. این دستگاه هم به صورت اتوماتیک و هم غیراتوماتیک در بازار وجود دارد. استفاده از آن موجب بهبود فیزیکی و عملکردی اعضای مختلف بدن می شود.
توصیه می شود از دستگاه اتوماتیک سی پپ استفاده شود تا درصد خطای پایین تر، عملکرد بهتر و ارزیابی تنفس بیمار راحت تر صورت پذیرد.

دستگاه پمپ انفوزیون

دستگاه پمپ انفوزیون

دفیبریلاتور دستگاهی است که با وصل کردن جریان الکتریکی یا اصطلاحا شوک الکتریکی با انرژی بالا، به عضله قلب فردی که ایست قلبی کرده است، قلب را به تحرک مجدد وادار می کند. دفیبریلاسیون بخش مهمی از تلاش برای نجات جان بیمار است.

دستگاه گلوکومتر

دستگاه گلوکومتر

این دستگاه میزان قند خون را کنترل می کند. این کار برای جلوگیری از عوارض دیابت بسیار تاثیر گذار است. به همین دلیل داشتن این دستگاه در منزل برای افراد دیابتی و یا مستعد دیابت امری ضروری است.

بیمار با سوزن زدن به انگشت یا ناحیه شکم یا بازوی خود قطره ای خون روی یک صفحه یا کیت یکبار مصرف قرار می دهد و کیت را درون دستگاه گذاشته میزان قند خون روی صفحه نمایشگر آن ثبت می گردد.

گلوکومتر یا تست قند خون در سه نوع بدون سوزن، هوشمند و مچی ارائه  شده است. افراد دارای دیابت بهتر است قند خون خود را روزانه 6 بار اندازه گیری و یادداشت نمایند.

دستگاه الکتروشوک قلبی

دستگاه الکتروشوک قلبی

دفیبریلاتور دستگاهی است که با وصل کردن جریان الکتریکی یا اصطلاحا شوک الکتریکی با انرژی بالا، به عضله قلب فردی که ایست قلبی کرده است، قلب را به تحرک مجدد وادار می کند. دفیبریلاسیون بخش مهمی از تلاش برای نجات جان بیمار است.

دستگاه پالس اکسی متر

دستگاه پالس اکسی متر

این دستگاه پزشکی تعداد ضربان قلب و میزان اکسیژن خون را نمایش می دهد.

از دیگر علائم حیاتی بدن که اندازه گیری و یادداشت نتایج آن بسیار مفید است غلظت اکسیژن خون است. دستگاه پالس اکسی متر از طریق تابش اشعه نور به مویرگ های انگشت و اندازه گیری قوانین فیزیکی حاکم بر آن و بازتابش، میزان اکسیژن خون را اندازه گیری کرده و روی صفحه نمایشگر نشان می دهد. با این دستگاه می توان فشار خون، تعداد ضربان قلب، تعداد تنفس، میزان اکسیژن خون را ثبت کرد.
این دستگاه در دو نوع انگشتی ( سیار ) و مرکزی ( ثابت ) ارائه گردیده که نوع انگشتی آن بیشتر در منزل کاربرد دارد.

میزان اکسیژن طبیعی بدن حدود 98 است و اگر از 90 کمتر بود بسیار خطرناک است.

ترازو

ترازو

علم به اینکه داشتن اضافه وزن یا کاهش وزن، بیماری و یا مشکلات بسیار زیادی را برای افراد به وجود می آورند که گاهی جبران ناپذیر است و اینکه وزن یکی از معیارهای سلامت یا بیماری است، ضرورت داشتن ترازو در منزل را مشخص می کند. گاهی افزایش و یا کاهش وزن می‌تواند یکی از مهم‌ترین نشانه‌های بیماری و یا بروز هر مشکل بدنی دیگری در افراد باشد. کنترل وزن عاملی اصلی برای حفظ سلامتی بدن بوده و عدم کنترل وزن در سنین بالا عوارض بسیاری را به همراه خواهد داشت. ازجمله بیماری هایی مانند سیاتیک یا آرتروز زانو و مشکلات قلبی عروقی. همچنین افزایش ناگهانی وزن نیز میتواند ناشی از فشار خون، دیابت و یا عدم تعادل هورمونی باشد.

با این توصیف وجود یک ترازو در منزل امری ضروری به حساب می آید. برای خرید ترازو با توجه به وزن معمول افراد خیلی نیازی به ترازوهای دقیق ندارید اما ترازوی مورد نظر باید هم از نظر کیفیت ساخت بدنه و هم از نظر ساختار فنی در حد قابل قبولی باشد.

کیف احیا و دارو

کیف احیا و دارو

کیف احیا شامل داروهای احیاء، لارنگوسکوپ، لوله تراشه، ایروی، پنس مگیل یا زبان‌گیر، آمبو بگ، سرنگ، سرم و ست سرم، گارو، ساکشن، کپسول اکسیژن و مانومتر، ماسک اکسیژن، سوند نلاتون، گوشی فشار سنج، چراغ قوه، قیچی و … می‌باشد. احیای قلبی ریوی (CPR) یک روش اورژانسی است که می‌تواند در صورت توقف تنفس یا ایست قلبی به کمک بیمار آمده و با تجهیزات و داروها و لوازم احیای قلبی ریوی و  تنفسی به نجات جان بیمار کمک کند.

سایر خدمات سها:

هزینه آزمایش در منزل

تجهیزات پزشکی به کلیه ملزومات و دستگاه هایی که به صورت مبتدی و تخصصی در پیشگیری و تشخیص و درمان و کاهش بیماری ها به کمک انسان می آید گفته می شود. بعضی از این تجهیزات تا آخر عمر همراه بیمار بوده و برای ادامه حیات به او کمک می کند که شامل انواع ابزار و ماشین آلات کاشتنی ، معرف ها ، کالیبراتورهای آزمایشگاهی، وسایل بهداشتی و خدمات پزشکی و امکانات دندانپزشکی می شود و گاهی نیز نرم افزارهای پزشکی را در بر می گیرد.

گاهی در اثر نبودن این تجهیزات جان بیماران به خطر می افتد. بنابراین می توان گفت هدف اصلی ساخت و استفاده از این تجهیزات، سلامت انسانها و کمک به روند بهبود بیماران است و همین امر باعث اهمیت زیادی این تجهیزات در علم پزشکی شده اند.

قیمت وسایل پرستاری در منزل

خرید یا اجاره تجهیزات پزشکی در منزل

همانگونه که گفته شد برخی از بیماران یا سالمندان یا افراد دچار نقص عضو را در محیط های خانه و یا محیطی که به صورت طولانی در آنجا حضور دارند، نگه داری می کنند. طبیعتا نگه داری از این بیماران نیازمند به برخی از تجهیزات پزشکی و همچنین تجهیزات بهداشتی است که باید اجاره یا خریداری شوند. استفاده از این امکانات علاوه بر حفظ سلامتی، باعث صرفه جویی بسیاری در عدم نیاز به مراقبت های پزشکی در خارج از منزل می شود و بسیار به صرفه است. در کنار این تجهیزات گاهی به وجود فردی برای کمک به بیمار یا سالمند نیاز است که می تواند از اعضای خانواده یا پرستار عادی یا حرفه ای باشد

اجاره یا خرید این تجهیزات اقدامی هوشمندانه است و به طور کل می توان از کارایی آن در خصوص تشخیص، پیشگیری، درمان، توانبخشی، ادامه حیات، تناسب اندام، چک آپ و غیره نام برد.

قیمت وسایل پزشکی و پرستاری در منزل 1401

به علت متنوع بودن هر کدام از این تجهیزات نمی توان قیمت مقطوعی برای آن ها بیان کرد زیرا با در نظر گرفتن برند شرکت سازنده این وسایل، نوع و جنس تجهیزات، کهنه یا نو بودن آن ها، استحکام و مقاومتشان، کشور سازنده آن ها و… قیمت ها متفاوت می شوند. هزینه اجازه تجهیزات بسیار به صرفه تر از خرید آنها است که در موارد گران قیمت اجاره آنها توصیه میشود که بعد از اتمام نیاز میتوان آن را پس داد، که البته در مواقعی که طولانی مدت به یک وسیله نیاز باشد خرید آن بهتر است.

وجود تجهیزات پزشکی لازم در منزل، چه اهمیتی دارند؟

عدم تحرک و کمبود ورزش، زندگی تحت فشار، وجود آلاینده ها و … عوامل ایجاد بیماری‌های شایعی مانند دیابت، فشار خون، چاقی و بیماری‌های قلبی هستند. همه‌ی افراد باید هر روز یا حداقل هفته ای یا دو هفته ای یک بار از وضعیت جمسانی خود خبردار شوند بنابراین کاملا ضروری است که به طور منظم چهار علایم حیاتی در سیستم بدن یعنی دمای بدن، فشار خون، ضربان قلب و میزان تنفس را کنترل کنید. بررسی مداوم سطح قند خون و تغییرات وزن بدن نیز به همان اندازه مهم است.

برای مقابله با اتفاقات اورژانسی لازم است برخی تجهیزات پزشکی را در خانه داشته باشید تا در مواقع لزوم برای ارزیابی وضعیت اولیه‌ی بیمار، از آن‌ها استفاده کنید مانند جعبه کمک های اولیه.

همچنین دستگاه هایی برای کمک به ادامه حیات در معلولین و بیماران، ناتوان ها و سالمندان ساخته شده که در منزل به کمک آن ها آمده و زندگی را برایشان راحت تر و سلامتی را سهل الوصول تر می نمایند. این موضوع، نیاز به افزایش آگاهی در مورد تجهیزات پزشکی لازم در خانه و نحوه‌ی استفاده از آن‌ها را افزایش داده است.

اجاره تجهیزات پزشکی در منزل
مرکز خدمات مراقبی در منزل سها

به صورت شبانه روزی

برای استفاده از خدمات سها میتوانید شماره تماس خود را وارد کنید تا ما در اولین فرصت با شما تماس بگیریم.

فواید وجود تجهیزات پزشکی در منزل

 • پیشگیری از ابتلا به بیماری، درمان، تسکین و کنترل بیماری (مزمن یا حاد)
 • کاهش و درمان صدمات ناشی از بیماری ها یا جراحی های سنگین
 • استریل شدن ابزار و محیط های آلوده و جلوگیری از شیوع بیماری
 • کاهش و از بین بردن درد و بازگشت توان حرکتی و گاهی پیشگیری از جراحی
 • چکاپ به موقع و مداوم
 • حمایت و پشتیبانی و گاهی درمان معلولیت یا صدمه در فرد آسیب دیده و کمک به ادامه فرآیند حیات
 • کاهش هزینه ها به علت کمتر شدن نیاز مراجعه به بیمارستان 

نکات مهم قبل از اجاره کردن تجهیزات پزشکی

 • قبل از اینکه بخواهید دستگاهی را اجاره کنید، حتما به نکات زیر توجه کنید تا بتوانید انتخاب درستی برای بیمار خود داشته باشید. در غیر این صورت، کاری که انجام می دهید فایده ای ندارد و پشیمان خواهید شد.
 • حتما معتبرترین مراکز و شرکت ها را برای اجاره کردن دستگاه های پزشکی انتخاب کنید.
 • از کارشناس مجموعه بخواهید که کیفیت و استانداردهای دستگاه را به شما توضیح دهند.
 • در زمان تحویل دستگاه، ابتدا آن را تست کنید و سپس اجاره کنید. گاهی دستگاه خراب است و خود شرکت هم مطلع نیست.
 • حتما با پزشک مشورت کنید و ببینید برای بیمار شما چه دستگاهی و با چه امکاناتی را باید انتخاب کنید.
 • تجهیزات پزشکی قابل اجاره براساس فاکتورهایی مانند وزن، سن، جنسیت، نوع بیماری و طول دوره درمان فرد بیمار ارزیابی می شوند. این موارد را فراموش نکنید.
 • بعضی از تجهیزات پزشکی نیاز به یک سری قطعات مصرفی دارند که باید آن ها را نیز اجاره کنید.

دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی و پروانه بهره‌برداری، به شماره ۲۱۱۷۲۷-۳

مجوز وزارت بهداشت مرکز سها
تماس با مرکز خدمات پرستاری از سالمندان

تجهیزات بیمارستانی در منزل

اگر قصد مراقبت از بیمار خود را در منزل دارید، به یک سری تجهیزات بیمارستانی نیاز خواهید داشت که بتوانید این کار را به بهترین شکل انجام دهید. تجهیزات پزشکی و پرستاری که مرکز سها در اختیار شما قرار می دهد، از با کیفیت ترین محصولات هستند که شما را تا آخر یاری می دهند.

مزیت‌های مرکز خدمات بالینی در منزل سها

مدیریت تخصصی

نظارت شبانه روزی مسئول فنی

نظارت مستقیم وزارت بهداشت

رویکرد علمی در پرستاری کودک

پرسنل مجرب

قیمت مناسب خدمات

پاسخگویی شبانه روزی

پشتیبانی آنی پزشکی و پرستاری

مشاوره تلفنی آنی با متخصص کودکان

پرسش های متداول در رابطه با تجهیزات پزشکی در منزل

خرید تجهیزات پزشکی بهتر است یا اجاره آن؟

بسته به نوع تجهیزات و استفاده متفاوت است. برخی تجهیزات گران قیمت که باید برای مدتی استفاده شوند را بهتر است اجاره کرد اما اگر از آن دستگاه باید طولانی مدت استفاده شود بهتر است آن را خرید.

چگونه میتوان از کیفیت این تجهیزات مطمئن بود؟

در مرکز سها سنتر، تمام وسایل و تجهیزات از کیفیت بالا و استاندارد برخوردارند که برای هر شرایطی سازگاری بالایی دارند.

آیا میتوان پس از استفاده این تجهیزات را پس داد؟

بله در صورتی که تجهیزاتی مانند تخت بیمارستانی را اجاره کرده باشید، بعد از مدتی که دیگر نیازی به آنها نداشتید میتوانید آنها را پس بدهید.

دیدگاه در سها سنتر

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

4 Comments

 1. سلام
  میخواستم بدونم تمام موارد که در صفحه هست رو موجود دارید الان؟
  چجوری باید تهیه کرد؟

  • سلام و وقت بخیر
   برای اطمینان از موجودی و همچنین سفارش برای خرید یا اجاره لطفا با شماره های مرکز تماس بگیرید.

 2. سلام و روز خیر
  من میخواستم بدونم قیمت اجاره تخت بیمارستانی برای استفاده در منزل چقدر هست؟
  و اینکه آیا چند نوع دارین یا فقط یک نوع تخت هست
  و آیا هزینه به صورت روزانه حساب میشه
  ممنون

  • سلام دوست عزیز
   برای اطلاع دقیق از تعرفه ها و شرایط با شماره های مرکز تماس بگیرید تا مشاورن ما با توجه به نیازتان شما را راهنمایی کنند.


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

‫5/5 ‫(3 نظر)

بهترین قیمت نیروهای متخصص

حضور در منزل شما در کمتر از

1 ساعت

مرکز درمانی در منزل