Skip to content

سرم تراپی در منزل تهران

تزریقات وریدی و وصل سرم یکی از نیازهای اصلی بسیاری از بیماران است که به راحتی با حضور پرستار در منزل آنها انجام می شود.

سرم تراپی در منزل سها به مناسب ترین شکل و توسط پرستاران حرفه ای انجام می شود. پرستاران بعد از تماس شما در کوتاه ترین زمان در محل حاضر خواهند بود. تنها کافی است فرم زیر را پر کنید یا مستقیم با سها تماس بگیرید.

سرم تراپی در منزل تهران

از خانه خارج نشوید!

و از خدمات درمانی مراقبتی سها در منزل خود بهره مند شوید

هزینه سرم تراپی در منزل سال 1402

در جدول زیر تعرفه سرم تراپی در منزل تهران آمده است. این قیمت مربوط به مرکز خدماتی درمانی در منزل سها سنتر است که سعی در پایین نگه داشتن قیمت ها دارد تا افراد بیشتری بتوانند از آنها استفاده کنند. ضمن اینکه این نکته را در نظر داشته باشید این تنها قیمت وصل سرم در منزل است و در صورتی که بیمار موارد مصرفی را نداشته باشد، سها میتواند آن را تهیه کند که هزینه آن جداگانه دریافت می شود.

نام خدمت
تعرفه (تومان)
سرم تراپی بدون اقامت پرستار
220,000
سرم تراپی با نیم ساعت اقامت پرستار
270,000
سرم تراپی با یک ساعت اقامت پرستار
340,000
هر تزریق داخل سرم (غیر از آنتی بیوتیک)
20,000
هر تزریق داخل سرم (آنتی بیوتیک)
70,000
 • کلیه خدمات پرستاری توسط نیروهای مجرب با حداقل مدرک کارشناس پرستاری صورت می گیرد.
 • در صورت درخواست چند خدمت همزمان،خدمت دوم مشمول تخفیف می گردد.
 • هزینه مواد مصرفی در مواردی مثل پانسمان و سونداژ و… به صورت جداگانه اخذ می­گردد.
 • در موارد درخواست اورژانسی و شبانه، به تعرفه­‌های فوق 20% اضافه می شود.
 • در موارد متفرقه جهت اطلاع از تعرفه، با کارشناسان ما تماس بگیرید.
 • برای اطلاع از قیمت خدمات پرستاری در منزل تهران به طور کامل، به صفحه خدمات مراجعه کنید.

قیمت سرم تراپی در منزل به چه مواردی بستگی دارد؟

مراکز مختلف برای خود با توجه به شرایط خودشان قیمت خدمات را تعیین میکنند که آن بستگی به سیاست های کلی آنها دارد. از موارد کلی که میتواند در قیمت ها تاثیرگذار باشد میتوان دوری یا نزدیکی مرکز خدماتی، کیفیت ارائه خدمات، چند خدمت همزمان، اورژانسی بودن خدمات و موارد خاصرا اشاره کرد.

مرکز خدمات مراقبی در منزل سها

به صورت شبانه روزی

برای استفاده از خدمات سها میتوانید شماره تماس خود را وارد کنید تا ما در اولین فرصت با شما تماس بگیریم.

تزریق وریدی در منزل

تزریقات وریدی یا تزریق IV یا سرم تراپی یکی از راه های مهم درمانی است که در آن مواد مورد نیاز و داروها مستقیم به درون رگ بیمار تزریق می شوند. این گونه مواد وارد خون می شوند و خیلی سریع در تمام بدن منتقل می شوند که اثر بخشی بالایی دارد. از این روش برای درمان بیماری های مختلف و ناخوشی ها استفاده می شود و با توجه به تاثیر بالا زیاد توسط پزشکان مورد استفاده قرار میگیرد.

یکی از بهترین راه ها برای کمک به روند بهبود بیماری ها و ناخوشی ها استفاده از سرم است زیرا سرم تراپی میتواند داروها، مایعات و الکترولیت های مختلف مورد نیاز را به بدن بیمار در سریع ترین زمان وارد کند.

سرم تراپی در منزل

مزایای سرم تراپی در منزل به جای مراکز درمانی

در گذشته فقط بیمارستان ها و مراکز درمانی سرم تراپی را انجام می دادند. اما اکنون مراکز زیادی هستند که در صورت داشتن مجوز از وزارت بهداشت میتوانند این کار را در منزل افراد انجام دهند. در سالهای اخیر با توجه به مزایایی که چند تای آنها در زیر آمده استفاده از خدمات پرستاری در منزل با سرعت زیادی رو به گسترش است:

راحتی و آرامش بیشتر: بی شک خانه هر فرد راحت ترین و آرامش بخش ترین جا برای اوست. با انجام اقداماتی مانند سرم تراپی در منزل شخصی فرد، شخص به کوچکترین زحمتی نمی افتد و تجربه خوبی را پشت سر خواهد گذاشت.

اتلاف وقت کمتر: در این حالت نیازی نیست تا فرد به مرکز درمانی مراجعه کند و در آنجا منتظر نوبت خود بماند و تمام این وقت از او گرفته شود زیرا با پرستاری در منزل او در خانه خود می ماند.

شبانه روزی بودن خدمات: رفتن به خارج از منزل در شب و پیدا کردن مراکز شبانه روزی چالش های خودش را دارد. اما میتوان در هر ساعت از شبانه روز از پرستار در منزل برای سرم تراپی استفاده کرد.

ایمنی بیشتر در برابر بیماری ها: کرونا به ما نشان داد که بیماری های مسری تا چه حد میتوانند خطرناک باشند. این بیماری ها همیشه بوده و همواره باقی خواهند ماند، با ماندن در منزل و مراجعه نکردن به مراکز درمانی که پر اند از بیماری احتمال ابتلا کاهش می یابد.

وصل سرم در منزل

در گذشته افرادی که به تزریق سرم نیاز پیدا میکردند حتما باید به بیمارستان ها یا مراکز درمانی مراجعه می کردند اما امروزه خدمات پرستاری در منزل گسترده شده است و یکی از مهم ترین خدمات آنها تزریقات وریدی و وصل سرم در منزل است. همه افراد میتوانند خیلی راحت و بدون نیاز به خروج از منزل خود از این خدمات بهره ببرند اما بعضی افراد هستند که بیشتر به این خدمات نیاز پیدا می کنند:

تزریق سرم سالمند

سالمندان و افراد مسن

بسیاری از سالمندان به دلیل کهولت سن و ضعف بدنی توانایی جا به جا شدن به آسانی را ندارند و برایشان خروج از منزل شخصی سخت و دشوار است. به خصوص هنگام بیماری که به سرم تراپی نیاز دارند خیلی راحت تر است اگر به جای رفتن به مرکز درمانی، پرستار نزد آنها حاضر شود و اقدام به نصب سرم آنها در منزل کند.

تزریق سرم بیمار

افراد دارای ناتوانی جسمی

خیلی اوقات بیماری های سخت افراد را زمین گیر میکنند و در خیلی از موارد افراد دچار ناتوانی جسمی برای حرکت کردن هستند. برای این افراد خروج از منزل دشوار است و برایشان حضور پرستار در منزل خودشان مناسب تر است. این گونه نیازی نیست تا هنگام بیماری به سختی راهی مراکز درمانی شوند.

تزریق سرم کودک

کودکان

کودکان زیادی هستند که از مراکز درمانی می ترسند و هر بار که باید به چنین مراکزی مراجعه کنند هم خودشان هم والدینشان سختی زیادی متحمل می شوند. حضور پرستار برای وصل سرم به کودک در منزل این مزیت را دارد که با توجه به این که کودک در خانه خودش است این تجربه برای او خیلی راحت تر خواهد بود.

بیماران کرونایی

افراد مبتلا به کرونا باید مدتی در قرنطینه بمانند تا بیماری را به دیگران منتقل نکنند. اما خودشان برای بهبود نیاز به اقدامات پرستاری ای مانند تزریقات و سرم تراپیِ داروهایی مانند رمدسیویر دارند. تزریقات در منزل رمدسیویر و داروهای دیگر برای بهبود کرونا را بدون خارج شدن از منزل میتوان انجام داد.

سها برای کمک به بیماران کرونایی خدمات ویژه ای دارد. پرستاران این مرکز با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در منزل بیماران کرونایی حاضر می شوند و در زمانی کوتاه تمام اقدامات مورد نیاز را انجام خواهند داد. سلامت مبتلایان و خانواده ها در اولویت اصلی است و تمام تلاش سها بر کمک به آن است.

سرم تراپی کرونایی
همین الان میتوانید با تماس با سها از حضور پرستار در منزل خود برخوردار شوید.
انواع سرم در منزل

معرفی انواع سرم » چه سرم هایی امکان تزریق در منزل را دارند؟

در ادامه به معرفی چند تا از مهم ترین سرم هایی که در سرم تراپی در منزل استفاده می شوند می پردازیم.

انواع سرم ها از نظر غلظت اسمزی

محلول ایزوتونیک: این محلول برای تامین آب و الکترولیت های بدن است زیرا غلظت آن با غلظت مایعات بدن برابر است. (مانند رینگر، دکستروز ۵ درصد و نرمال سالین)

محلول هایپرتونیک: غلظت آن از غلظت اسمزی خون بیشتر است و برای خارج کردن آب از داخل سلول ها استفاده می شود به این صورت که با افزایش حجم آب بدن باعث خروج ادرار می شود. (مانند مانیتول ۵ درصد و ۱۰ درصد)

محلول هیپوتونیک: غلظت اسمزی این محلول ها از خون کمتر است در نتیجه این محلول ها به رفتن آب به داخل سلول ها کمک می کنند. (مانند نرمال سالین، آب مقطر، دکستروز واتر ۲.۵ درصد)

انواع سرم ها از نظر ترکیبات شیمیایی

سرم های نمکی: از این سرم برای جبران کمبود مایعات بدن و بالا بردن فشار در صورت افت فشار استفاده می شود.

سرم رینگر: رینگر در اصل سرم نمکی به علاوه یک سری املاح دیگر است که این املاح پتاسیم، کلر، سدیم و کلسیم است.

سرم رینگر لاکتات: هنگامی که بدن با کاهش شدید مایعات مواجه می شود این سرم در اولویت است. از نظر شیمیایی این سرم مانند پلاسمای خون است.

سرم قندی 5%: از این سرم برای تامین انرژی بیماران ناشتا، تسریع کاهش تب و کمک به ادرار برای دفع سمومات استفاده می شود.

سرم قندی 10%: برای درمان افت قند خون شدید، کمک به ادرار به خصوص بیماران کلیوی، کمک به ترمیم زخم هایی مانند سوختگی و کمک به کاهش تب شدید از این سرم استفاده می شود.

سرم قندی نمکی: از این سرم‌ها برای تامین املاح و مایعات و انرژی بدن استفاده می‌شود.

سرم هماکسل: سرم هماکسل در درمان شوک های ناشی از سوختگی، خونریزی، اسهال و استفراغ های شدید استفاده می شود.

سرم کربوهیدراتی: معمولا از این سرم برای تامین نیاز‌های غذایی بیماران، در درمان‌ نارسایی گردش خون استفاده می‌شود.

سرم های نام برده شده سرم هایی هستند که بیشترین استفاده را دارند اما سرم های بسیار دیگری نیز مانند سرم مانیتول، سرم اینترالیپید و سرم آمینواسید نیز وجود دارند که در موارد مختلف استفاده می شوند. همچنین موارد خاصی نیز برای برخی بیماری های خاص وجود دارد. برای اطلاعات کامل تر میتوانید مقاله انواع سرم را از اینجا بخوانید.
وصل سرم در منزل

موارد مهم هنگام سرم تراپی

 • بیمار در صورت داشتن مشکل یا بیماری زمینه ای یا حساسیت به داروی خاص، باید قبل از شروع کار آن را به پرستار اطلاع دهد.
 • باید از تاریخ انقضا و سلامت سرم اطمینان کسب کرد و تمام موارد دیگر به خوبی باید بررسی شود.
 • برای انجام سرم تراپی در منزل تجویز و تایید پزشک ضروری است. مرکز سها پزشکان عمومی و متخصص مختلفی دارد که از صفحه پزشک در منزل میتوانید با این خدمت کامل آشنا شوید.
 • تهیه موارد مصرفی مانند داروها بر عهده بیمار است، اما سها میتواند در صورت درخواست آنها را برای بیمار تهیه کند.
 • به غیر از سرم و دارو و محلول مورد نیاز، برای سرم تراپی به کاتتر یا کانولا، یک پایه مخصوص سرم و وسایل استریلیزاسیون نیاز نیاز است.
 • با توجه به حساسیتی که اقدامات پرستاری مانند تزریقات دارند، فقط مراکز دارای مجوز رسمی وزارت بهداشت و پرستاران حرفه ای میتوانند آن کار را انجام دهند. پس در این اقدامات به افراد غیر حرفه ای اعتماد نکنید.
 • اگر بیمار به خدمات دیگری مانند تزریق آمپول در منزل نیاز داشته باشد، باید از قبل به مرکز اطلاع دهد تا هم پرستار آمادگی داشته باشد هم تخفیف چند خدمت برای او لحاظ شود.

چه نکاتی باید از سوی پرستار در منزل بیمار رعایت شود؟

پرستار باید قبل از شروع کار شرایط بیمار را به طور کامل در نظر بگیرد و از موارد او مطلع باشد تا هیچ مشکلی پیش نیاید.

وظیفه پرستار این است تا هنگام حضور در منزل افراد، حریم خصوصی آن را کاملا رعایت کند و به آن احترام بگذارد.

پرستار هنگام حضور در منزل افراد باید بداشت و پروتکل ها را به طور کامل رعایت کند و تمام فعالیت های خود را به تمیز ترین شکل انجام دهد.

در صورت انجام بد سرم تراپی چه خطراتی بیمار را تهدید می کند؟

خیلی از افراد بدون اطلاع خودشان اقدام به سرم تراپی می کنند یا از افراد غیر حرفه ای استفاده می کنند. در حالیکه اگر سرم تراپی به درستی انجام نشود میتواند عوارضی مانند درد، التهاب، تورم و حتی خون ریزی در پی داشته باشد.

یک پرستار حرفه ای به خوبی میتواند رگ مناسب برای تزریق را پیدا کند و با سوزنی با اندازه درست اقدام به سرم تراپی کند. اگر رگ گیری درست انجام نشود مایع سرم به فضای ما بین عروق و بافت رسوخ پیدا می کند که آثار ناخوشایندی در پی خواهد داشت. به عنوان مثال اگر سرم حاوی کلسیم گلوکونات باشد اشتباه در رگ گیری میتواند باعث نکروز بافت در آن ناحیه شود. البته برای سرم های قندی و نمکی رگ گیری اشتباه به آن خطرناکی نیست و عوارض آن با یک کمپرس گرم بهبود می یابد.

رعایت موارد بهداشتی و استرلیزه بودن تمام مواد نیز اهمیت بالایی دارد زیرا در غیر این صورت میتواند باعث عفونت و مواردی از این دست شود.

قیمت سرم تراپی در منزل

سایر خدمات سها:

سونوگرافی در منزل تهران

سرم تراپی در منزل شبانه روزی

سرم تراپی در منزل شبانه روزی

گاهی اوقات به دلایل مختلف افراد در زمانهایی غیر منتظره و در شب به اقدامات پرستاری نظیر تزریقات و سرم تراپی نیاز پیدا میکنند. گاهی نیز بنا به شرایط بیمار این اقدامات باید حتما در زمانهایی خاص انجام شوند. مرکز سها سنتر بدون تعطیلی کار میکند تا بتواند این نیاز را نیز پاسخ دهد. در هر روز از هفته و هر ساعتی از شبانه روز میتوانید با سها تماس بگیرید و از سرم تراپی در منزل شبانه روزی بهره مند شوید. همچنین سها برای راحتی بیشتر بانوان، این امکان را دارد تا در صورت درخواست تزریقات بانوان در منزل فقط توسط پرستار خانم انجام شود.

اطمینان خاطر سها به شما

خدمات درمانی و مراقبتی در منزل افراد از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است. چون پرستار به منزل افراد می رود خیلی مهم است که فرد درخواست دهنده کاملا احساس آرامش و راحتی کند. تمام تلاش سها بر این است تا با استفاده از کادری حرفه ای و دلسوز، این احساس خوب استفاده از خدمات را در درخواست دهندگان ایجاد کند. 

تزریق سرم در منزل تهران » تمام تهران تحت پوشش سها

سرم تراپی در منزل شمال تهران

ساکنین مناطق شمال تهران برای استفاده از خدمات پرستاری مانند وصل سرم در منزل خود میتوانند با سها تماس بگیرند. مناطقی مانند تجریش، الیه، سعادت آباد، زعفرانیه، اقدسیه، پاسداران، ولنجک، قیطریه، جماران، قلهک، نیاوران و... همه تحت پوشش سها هستند.

سرم تراپی در منزل غرب تهران

استفاده از خدمات سها در غرب تهران در کوتاه ترین زمان: ساکنان مناطق جنت آباد، اکباتان، چیتگر، فردوس، مرزداران، صادقیه، آزادی، پونک، شهر زیبا، دهکده المپیک، وردآورد، کن و تمام مناطق غرب تهران برای سرم تراپی در منزل خود میتوانند با سها تماس بگیرند.

سرم تراپی در منزل شرق تهران

برای استفاده از سرم تراپی در مناطق شرقی تهران مانند نارمک، تهرانپارس، حکیمیه، رسالت، دماوند، مجیدیه، سراج، امام حسین، استخر و... میتوانید با سها در ارتباط باشید تا در زمانی سریع از خدمات آن بهره مند شوید.

سرم تراپی در منزل جنوب تهران

مرکز سها امکان اعزام پرستار به مناطق جنوبی تهران را نیز در سریع ترین زمان دارد. ساکنین مناطق راه آهن، شهر ری، خزانه، شوش، مولوی، جوادیه، نواب، تختی، نازی آباد تنها کافی است تا با سها تماس گرفته و از خدمات آن بهره مند شوند.

دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی و پروانه بهره‌برداری، به شماره ۲۱۱۷۲۷-۳

مجوز وزارت بهداشت مرکز سها
تماس با مرکز خدمات پرستاری از سالمندان

درخواست انواع تزریق وریدی در منزل

برای استفاده از خدمات تزریقات وریدی و وصل سرم در منزل در شمال تهران، در جنوب، در مرکز، در شرق و یا غرب تهران میتوانید فرم زیر را پر کنید یا با سها تماس بگیرید. 

تمام تلاش سها بر این است تا نیاز افراد به سرم تراپی در منزل تهران را در کوتاه ترین زمان پاسخ دهد تا افراد تجربه خوب و راحتی داشته باشند.

مزیت‌های مرکز سها

مدیریت تخصصی

نظارت شبانه روزی مسئول فنی

نظارت مستقیم وزارت بهداشت

رویکرد علمی در پرستاری

قیمت مناسب خدمات

پرستار خصوصی در منزل

پاسخگویی شبانه روزی

پشتیبانی آنی پزشکی و پرستاری

مشاوره تلفنی آنی با متخصصین

پرسش های متداول در رابطه با سرم تراپی در منزل

چقدر طول می کشد تا پرستار در منزل حاضر شود؟

از پس از دریافت درخواست توسط مرکز، مراحل اعزام پرستار به سرعت آغاز می شود. بسته به دوری یا نزدیکی محل سکونت بیمار این زمان متغیر است اما متوسط زمان حضور پرستاران سها در حدود 1 ساعت است.

هزینه سرم تراپی در منزل چقدر است؟

برای اطلاع از قیمت های بروز خدمات سها به صفحه تعرفه های سایت مراجعه نمایید.

امکان تزریق چه سرم هایی در منزل وجود دارد؟

سرم های مختلف مانند سرمهای نمکی، سرم های قندی با درصد غلظت های مختلف، سرم رینگر لاکتات، سرم قندی نمکی، سرم هماکسل و سرم کربوهیدراتی از پر کاربرد ترین سرم ها برای تزریق در منزل هستند.

چگونه اقدام به سرم تراپی در منزل کنیم؟

انجام سرم تراپی در منزل تنها توسط مراکزی میتواند انجام شود که مجوز رسمی از وزارت بهداشت داشته باشند. با تماس با این مراکز میتوانید از خدمات آنها بهره مند شوید. اگر قصد استفاده از سرم تراپی در منزل سها را دارید علاوه بر تماس میتوانید فرم موجود در صفحه را پر کنید تا فرایند آسان تر طی شود.

دیدگاه در سها سنتر

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

10 Comments

 1. با عرض ادب و احترام
  مدت زمانی که طول میکشه تا پرستار به منزل برسه چقدره حدودا؟ من خونم سمت پیروزیه

  • سلام بر شما دوست عزیز
   بلافاصله بعد از ثبت درخواست شما مراحل اعزام پرستار آغاز میشه که بسته به این که چه زمانی از روز است و فاصله تقریبی نزدیک ترین پرستار چقدر است کمی زمان متفاوت است. اما میانگین زمان برای رسیدن پرستار در شهر تهران در حال حاضر 1 ساعت است.

 2. سلام
  من میخواستم بدونم که تزریق رمدسیویر هم انجام میدید شما؟ جزو خدمات شما هست یا فقط بیمارستان ها اجازه تزریقشو دارن؟

  • سلام دوست عزیز
   بله تزریق داروی رمدسیویر به خصوص در پیک های کرونا یکی از خدمات پر استفاده ماست که به دلیل قیمت مناسب تر، بسیاری از مشتریان ما را به بیمارستان های خصوصی ترجیح می دهند و از تزریقات ما در منزل استفاده می کنند.

 3. درود من میخواستم بدونم امکان تهیه تجیزات و دارو رو دارید شما یا حتما باید خودم داشته باشمشون؟
  با سپاس

  • با سلام
   مرکز ما امکان تهیه موارد مورد نیاز و غیر خاص رو برای شما دارد اما حتما قبل از استفاده از خدمت با مشاورین ما درباره آن صحبت کنید.

 4. با عرض ادب و احترام
  میخواستم بدونم قیمت خدمات شما برای بیماران کرونایی بیشتر از حالت عادیه یا نه؟ چون خیلی از مراکز کرونایی هارو بیشتر میگیرن

  • سلام دوست عزیز
   قیمت خدمات ما غیر از در موارد خاص همان هایی هست که در صفحه آمده ولی باز برای اطمینان بیشتر با تماس با مشاور ما مطمئن شوید.

 5. سلام و با تشکر از تیم سها که با سرعت زیادی به خانه ما آمدند
  من برای مادرم که توان بیرون رفتن ازمنزل را ندارد و باید سرم وصل میکرد استفاده کردم و کاملا راضی بودم

  • سلام
   خوشحالیم که از خدمات ما راضی بودید تمام تلاشمون رو میکنیم که بهترین خدمات رو ارائه بدیم


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

‫5/5 ‫(1 نظر)

اقدامات پرستاری

مرحله 1 از 7

بهترین قیمت نیروهای متخصص

حضور در منزل شما در کمتر از

1 ساعت

مرکز درمانی در منزل