Skip to content

همه چیز درباره متخصص اطفال در منزل

متخصص اطفال در منزل

(اطلاعات کامل درباره اعزام پزشک به منزل مرکز سها)

پزشک متخصص اطفال به پزشکی گفته می شود که تخصصش در حیطه سلامت اطفال و کودکان خردسال اعم از سلامت جسمی و روانی و رفتاری است. آنها با انجام معاینات یا آزمایش هایی پی به اطلاعاتی درباره وضعیت جسمی و روحی کودک می برند و آنگاه به درمان بیماری‌ها، کمبودها و اختلالات و آسیب ‌ها می پردازند. همچنین با واکسیناسیون و چکاپ به موقع طفل و اندازه گیری علائم رشد، به زندگی بهتر او در آینده کمک شایانی می کنند.

کودکان به چندین دلیل از جمله داشتن سیستم ایمنی ضعیف، ناتوان بودن از بیان مشکلات و یا مراقبت از خود، افزایش روزافزون باکتری و ویروس های جدید و گاهی نابلد بودن والدین و نداشتن اطلاعات کافی درباره بیمارهای اطفال، احتمال ابتلا به بیماری بیشتری دارند.

در کنار بیماری‌های جزیی مانند سرفه، تب، گریه های مستمر، دل درد و یا سرماخوردگی که در کودکان شیوع دارد، می توان به موارد دیگری اشاره کرد که باید به متخصص اطفال در منزل مراجعه کرد. به طور مثال: خارش پوست، فرورفتگی نقطه نرم بالای سر کودک، کم شدن اشک هنگام گریه، ورم لوزالمعده، خواب آلودگی و بی حالی، اسهال و استفراغ، یبوست، خشکی دهان، کاهش دفعات ادرار، عدم رشد مناسب، گوش درد شدید و …

 

متخصص اطفال در منزل چرا اهمیت دارد؟

متخصصان اطفال اکثرا به صورت کارمندان حقوق بگیر در مطب ها و مراکز پزشکی گروهی کار می کنند و می‌ توانند در محیط‌ های مختلفی از جمله بیمارستان‌، مطب‌ های خصوصی، سازمان ‌های حفظ سلامت، مراکز بهداشت عمومی، کلینیک‌ های بهداشت عمومی، مدارس، منازل، یا ارتش و دولت کار کنند.

گاهی نداشتن وسیله یا زمان کافی برای مراجعه به پزشک، ترافیک های طولانی و طاقت فرسا علی الخصوص در کلان شهرها، نبودن جای پارک مناسب در نزدیکی مراکز درمانی و یا گاهی شلوغی این مراکز و همچنین آلوده بودن محیط به دلیل وجود بیماران دیگر باعث می شود والدین اطفال ترجیح بدهند که فرزندشان در منزل مداوا شده و یا تحت نظر باشد.

اشتباهی که بعضی از والدین مرتکب می شوند استفاده از فضای مجازی و اطلاعات اینترنت است برای مداوای فرزندشان در منزل. همانطور که می دانیم بعضی از این مطالب قابل اطمینان نیستند و ممکن است سلامت طفل را بیشتر به خطر بیاندازد. در چنین مواردی بهترین حالت تماس با مراکز درمانی و تقاضای اعزام پزشک متخصص اطفال به منزل است. همچنین استفاده از پرستار کودک حرفه ای در منزل نیز در کنار پزشک نیز به بهبود کودک میتواند کمک کند.

 

متخصص اطفال

 

چه زمانی کودک نیاز به ویزیت پزشک در منزل دارد؟

برخی مشکلات بهتر است سریع ‌تر به پزشک گزارش شوند. معمولا زمانی که شما در اولین فرصت، ناخوشی کودکتان را گزارش می‌دهید، جلوگیری می شود از مشکلات و بیماری های بعدی که گاهی می توانند بسیار وخیم باشند.

خدمات پزشکی در منزل این امکان را فراهم می‌کند تا در هر ساعتی از شبانه ‌روز نگرانی‌های خود را نسبت به فرزندتان برطرف کنید. با حضور پزشک متخصص اطفال در منزل، تمام معاینات و تشخیص و درمان انجام می شود و در صورت نیاز تزریقات در منزل روی کودک انجام شده و یا به بیمارستان یا متخصص های دیگر ارجاع داده می شود.

در زیر به ذکر و توصیف بیشتر بعضی از موارد می پردازیم:

کمبود آب بدن

علائمی از قبیل فرورفتگی و یا بی حالی چشم ها، خواب آلودگی، چسبندگی دهان، پوست چروکیده و خشک، ادرار کمتر از 3-4 بار در روز نشانه هایی از کم آبی در بدن اطفال است. کم آبی می تواند به راحتی برطرف شده و یا در صورت سهل انگاری بیماری های جدی و خطرناکی را در پی داشته باشد. در صورت بروز و دیدن هر یک از این علائمی بدون معطلی با اورژانس بیمارستان تماس گرفته و پزشک متخصص اطفال در منزل را تقاضا دهید.

تب شدید

در صورتی که سن طفل به سه ماه نمی رسد داشتن درجه دمای 38 و بالاتر، تب به حساب آمده و خطرناک است و در سن بالای سه ماه، درجه دمای 39 و بیشتر، تب محسوب می شود. در هر دو صورت باید والدین به سرعت با مرکز پزشکی تماس حاصل کرده و از خدمات پزشکی در منزل مخصوص اطفال استفاده کنید. زیرا تب بهترین و روشن ترین نشانه برای وجود مشکلات یا بیماری درونی در افراد است.

مشکل تنفس

با مشاهده مشکلات تنفسی در کودک از قبیل نفس کشیدن با خس خس، مکث طولانی بین هر تنفس، بالا و پایین رفتن قفسه سینه در هنگام نفس کشیدن، باید بلافاصله با مرکز درمانی برای درخواست ویزیت متخصص اطفال در منزل تماس گرفته شود.

بی اشتهایی

بی میلی به غذا حدود دو روز یا بیشتر نشانه بی اشتهایی در طفل است و بی اشتهایی نیز یکی از عوامل بروز یا وجود مشکلات و بیماری هایی از قبیل بیماری گوارشی و یا معده است. بنابراین باید در صورت مشاهده این مورد در اسرع وقت با مراکز پزشکی تماس گرفته و درخواست حضور متخصص اطفال در منزل داده شود.

اسهال

وجود اسهال در فرد بسیار خطرناک است زیرا باعث بروز بی آبی در فرد می شود. هنگامی که مدفوع بسیار آبکی شده و دفع در روز بیشتر از حد معمول انجام شود، فرد دچار اسهال شده است. در صورتی که کودک بیشتر از 12 ساعت دچار اسهال باشد و یا اسهال همراه شود با تب، از دست دادن اشتها، حالت تهوع، استفراغ، دردهای معدوی، گرفتگی عضلات و وجود خون و یا مخاط در مدفوع، باید از خدمات پزشک متخصص اطفال در منزل استفاده کرد. با حضور پزشک در منزل و معاینه، با تشخیص و درمان اولیه در صورت نیاز کودک را به بیمارستان ارجاع می‌دهد.

یبوست

در صورتی که مدفوع بسیار خشک و دفع آن بسیار سخت بوده و تعداد مرتبه دفع کمتر از حد معمول باشد به عنوان مثال 2 روز یک بار یا گاهی تا هفته ای یک بار، فرد دچار یبوست شده است که ممکن است دو علت باعث به وجود آمدن این مشکل شده باشد. یکی رژیم غذایی نامناسب و دیگری وجود یک بیماری جدی. پس با مشاهده یبوست در اطفال باید سریع با مراکز درمانی تماس گرفته و درخواست حضور متخصص در منزل داده شود.

بیماری های قبلی

اطفال مبتلا به بیماری های خاصی مانند دیابت، آسم، ضعف سیستم ایمنی و … بهتر است تحت نظارت و درمان دائمی پزشک اطفال قرار گیرند. با درنظر گرفتن اینکه بدن این کودکان در مقابله با ویروس ها و بیماری ضعیف تر بوده و درصد ابتلای آنها به بیماری های مزمن دیگر بیشتر است، توصیه می شود از ویزیت پزشک متخصص اطفال در منزل بهره جسته و کودک بیمار را بیمارتر و خسته تر نکنیم.

و در نهایت توصیه می شود با مشاهده هر گونه آفتاب ‌سوختگی یا رنگ پریدگی و یا مشاهده هرگونه عفونت چشمی مثلا صورتی شدن اطراف چشم ها و یا گریه غیرطبیعی و زوزه مانند در نوزاد و مواردی از این قبیل پزشک متخصص را در جریان قرار دهید. او یا دادن داروی لازم امکان درمان فوری و اولیه را برای طفل فراهم می‌کند.

 

قیمت متخصص اطفال منزل

 

وظایف پزشک متخصص اطفال در منزل

  • انجام معاینات بدنی
  • واکسیناسیون کودک
  • سنجش رفتار و مهارت های لازم متناسب با سن رشد کودک
  • تشخیص و درمان بیماری ها، عفونت ها، آسیب ها و دیگر مشکلات کودک
  • دادن مشاوره لازم در مورد سلامتی، ایمنی، تغذیه و تناسب اندام کودک
  • پاسخگویی به سوالات والدین در مورد رشد و نمو کودک
  • ارجاع کودک به دیگر متخصصان
  • انجام هماهنگی و راهنمایی لازم در صورت نیاز کودک به بستری در بیمارستان یا عمل جراحی

 

قیمت متخصص اطفال در منزل

برای مشاهده قیمت بروز حضور پزشک و متخصص در منزل به صفحه تعرفه ها یا صفحه ویزیت پزشک در منزل مراجعه کنید. در صورت تشخیص متخصص کودک به خدمات دیگر از قبیل تزریقات در منزل، وصل سرم در منزل، رادیولوژی و سونوگرافی در منزل و… هزینه ی آن ها به طور جداگانه محاسبه خواهد شد که قیمت آنها را نیز میتوانید در تعرفه ها ببینید.

 

‫5/5 ‫(1 نظر)

بهترین قیمت نیروهای متخصص

حضور در منزل شما در کمتر از

1 ساعت

مرکز درمانی در منزل