Skip to content

مراقب و پرستار کودک در منزل

رشد و پرورش صحیح فرزندان یکی از اصلی ترین دغدغه های بجای والدین امروزی است. چند سال مراقبت خوب و درست از فرزند میتواند به او در تمام طول زندگی اش کمک کند.

 مرکز سها تمام تلاش خود را میکند تا بهترین خدمات پرستاری از کودک در منزل را ارائه دهد و به خانواده ها در پرورش و مراقبت صحیح از فرزندانشان کمک کند. برای استفاده از پرستار کودک در منزل فرم زیر را پر کنید یا مستقیم با مرکز تماس بگیرید.

مربی کودک در منزل

از خانه خارج نشوید!

و از خدمات درمانی مراقبتی سها در منزل خود بهره مند شوید

پرستاری از کودک در منزل تهران

چرا مربی و پرستار کودک در منزل استخدام کنیم؟

سنین کودکی سنین بسیار حساسی است که شخصیت انسان را شکل می دهد و اتفاقات آن تا آخر عمر همراه انسان خواهد ماند. از این جهت تربیت درست و کامل وظیفه ی حساسی است که پدر و مادر ها دارند. اما به دلیل شرایط زندگی مدرن و نیاز به کار کردن از جانب هم پدر و هم مادر باعث می شود نتوانند همیشه در کنار فرزند خود بمانند. یا این که ممکن است به دلیل مشکلات مختلف در ساعاتی از روز یا به طور کامل برای چند شبانه روز امکان مراقبت از فرزندانشان را نداشته باشند. در چنین شرایطی استخدام یک مربی کودک که در کنار کودک بماند، از او مراقبت کند و به او آموزش های لازم را بدهد بسیار منطقی است.

پرستار کودک یا مربی کودک در کنار او می ماند و حواسش به او هست تا اتفاقی برای او نیافتد، با او بازی میکند، به او موضوعات مختلف را آموزش می دهد، در صورت خواست پدر و مادر کارهای منزل را مانند آشپزی و نظافت انجام می دهد و در کل در موارد مختلف کمک کننده خواهد بود. از این رو استخدام مربی کودک در شهر های بزرگی مانند تهران عمل رایجی است. امروزه خانواده ها از قبل از به دنیا آمدن فرزندانشان و با استفاده از سونوگرافی در منزل تا بعد از به دنیا آمدن و رشد کودک میتوانند از خدمات مراقبتی در منزل استفاده کنند.

کم داشتن وقت، مجبور بودن برای کار کردن، پیش آمدن مسائلی مانند ماموریت کاری، جدا زندگی کردن پدر و مادر از هم، فوت شدن پدر یا مادر، نیاز به آموزش و مواردی مانند باعث می شود افراد مربی کودک در منزل استخدام کنند.

متقاضیان استفاده از پرستار، مراقب و مربی کودک چه کسانی هستند؟

افرادی که میخواهند به عنوان پرستار کودک فعالیت کنند، بهتر است در رشته هایی مانند کودک یاری، پرستاری و روانشناسی تحصیل کنند. داشتن دانش مرتبط برای بسیاری از والدین و مراکز خدماتی و کاریابی نیز مهم است. البته در برخی موارد برای استخدام شرایط تحصیلی مطرح نبوده و علاقه و تجربه فرد مدنظر قرار می گیرد. همه ی این موارد برای این است که پرستاران بتوانند به بهترین شکل به کودکان و خانواده هایشان خدمت رسانی کنند. افراد متقاضی این خدمات عمدتا خانواده هایی هستند که برای موارد زیر از پرستار استفاده می کنند.

پرستاری از مادر و نوزاد بعد از زایمان

برخی از مادران بعد از به دنیا آوردن نوزاد خود، به دلیل درد ها و سختی هایی که تحمل کرده اند ممکن است دچار افسردگی شوند که این افراد باید حتما حمایت احساسی شوند و همچنین در این شرایط باید فردی به عنوان پرستار نوزاد دلسوز و مهربان وجود داشته باشد تا بتواند نیاز های کودک را هم در کنار نیاز های مادر بر طرف کند.

پرستاری از کودکان در سنین مختلف

کودکان در سنین مختلف به مراقب نیاز دارند تا حواسش به آنها باشد که اتفاق ناگواری نیافتد. به همین علت والدین برای زمانی که در خانه حضور ندارند پرستار استخدام میکنند تا دیگر نگران این شرایط نباشند. استخدام پرستار و مربی کودک از سنین نوزادی تا نوجوانی میتواند ادامه داشته باشدکه برای امنیت و آموزش مفید است.

پرستاری از کودکان با شرایط خاص

برخی از کودکان دارای شرایط خاصی مانند انواع بیماری ها یا مشکلات دیگر هستند و  نیاز به خدمات ویژه و تخصصی پرستاری دارند که از جمله این خدمات میتوان به پرستار کودک اوتیسم، پرستار کودک پیش فعال و موارد بسیار دیگر اشاره کرد. در چنین شرایطی استفاده از یک پرستار با تجربه مناسب است.

متاسفانه به دلیل زندگی شلوغ شهری و نیاز به درامدهای بالا، بسیاری از والدین نمیتوانند تمام وقت خود را برای فرزندان بگذارند و مجبورند در طی روز به سر کار بروند. در چنین شرایطی یک پرستار خوب و حرفه ای میتواند کمک شایانی باشد تا هم در ساعات نبود پدر و مادر از کودک مراقبت کند و در کنار آن چیزهای مفیدی نیز به کودک یاد دهد که در آینده به درد او بخورد. اما یافتن چنین پرستاری که با تجربه و قابل اعتماد باشد و آموزش های لازم در برخورد با کودک را دیده باشد ممکن است کار چالش برانگیزی باشد.

قبل از ادامه معرفی پرستار کودک در منزل ابتدا مقایسه ای داشته باشیم بین پرستار کودک و مهد کودک و جنبه های مثبت و منفی هر یک را ببینیم.

مهد کودک بهتر است یا پرستار کودک؟

به دلیل زندگی شهری و شاغل بودن هر دو نفر پدر و مادر در حال حاضر در حدود 70 درصد خانواده ها برای فرزندانشان در سنین کودکی یا پرستار استخدام میکنند یا آنها را در مهد کودک میگذارند. بسیاری از پدر مادرها برای سپردن فرزندشان برای نگهداری هنگامی که خودشان نیستند بین این دو گزینه می مانند. سوالی که مطرح است این است که کدام یک از این دو مورد -گذاشتن بچه در مهد یا استخدام یک پرستار کودک در منزل- برای والدین و خود کودک مناسب تر است. در زیر این دو مورد را بررسی میکنیم و مزیت ها و معایب هر یک را خواهیم گفت. اما در نهایت این والدین هستند که باید بر اساس دیده ها و شنیده و منطق خود بین این دو مورد انتخاب کنند.

پرستاری از کودک در تهران

مراقبت از کودک در مهد کودک

شاید اولین گزینه ای که به ذهن می رسد و روش مرسوم تری از گذشته بین خانواده ها بوده مهد کودک است. مهد کودک ها عموما محیط های شاد و پر انرژی ای هستند که کودکان در آنجا دوست و هم بازی پیدا میکنند. اما معایبی نیز دارد و بسیاری از خانواده ها نمیدانند چه سنی برای گذاشتن کودک در مهد مناسب ترین تر است. در ادامه مهمترین معایب و مزایای مهدکودک ها را معرفی میکنیم.

مزایای حضور کودک در مهد:

 •  
 • شاید اولین مزیت که به ذهن برسد حضور تعدادی کودک در کنار هم است که میتوانند با هم دوست شوند و با یکدیگر بازی کنند و اولین جرقه های حضور اجتماعی در آنها زده شود.
 • یادگیری زندگی اجتماعی و اینکه دنیا فقط خانه نیست و آشنایی با افراد بیشتر.
 • داشتن نظم و برنامه مشخص و بر اساس قاعده.
 • برخورداری از تعدادی مربی و نگهدار که میتوانند بر رفتار هم نظارت داشته باشند و اگر برای یکی مشکلی پیش بیاید دیگران برای مراقبت از کودک هستند.
 • امکان برگزاری برنامه های مختلف آموزشی و تفریحی به صورت گروهی.

معایب حضور کودک در مهد:

 • یکی از معایب بزرگ مهد کودک این است که همزمان تعداد زیادی کودک در یک محیط هستند و مسئول و مراقب نمیتواند توجه کافی به همه بچه ها داشته باشد و کودکان در زمان های زیادی به حال خود میمانند.
 • در مهد کودک به دلیل جمع شدن تعداد زیادی بچه احتمال سرایت بیماری های مختلف بسیار بالاتر است و به دلیل بدن ضعیف کودکان خیلی سریع بیمار می شوند.
 • جدا شدن از والدین و خانه برای بسیاری از کودکان کوچک خیلی سخت است و در ابتدا اگر آمادگی آن را نداشته باشند خیلی اذیت می شوند.
 • محدودیت زمانی و همیشگی نبودن مهد نیز یکی از مشکلاتی است برای افرادی که شرایط خاصی دارند و در زمان هایی مانند شب نیز به مراقب برای فرزندشان نیاز دارند.

 

پرستار حرفه ای کودک در منزل

پرستار حرفه ای کودک در منزل

استخدام پرستار کودک و نوزاد در منزل به خصوص در سال های اخیر بسیار بیشتر شده. از این رو افراد بیشتری دوره های مورد نیاز را برای پرستاری کودک میگذرانند و در نتیجه افراد حرفه ای بیشتری برای استخدام وجود دارد. همچنین به دلیل آزادی های بیشتری که استخدام پرستار در منزل برای خانواده ها ایجاد میکند استقبال از آن بیشتر می شود. مهم ترین مزایا و معایب استخدام پرستار کودک در خانه شخصی:

مزایای پرستار خصوصی در منزل:

 • اولین مورد این است که کودک از خانه خارج نمی شود در نتیجه خیال والدین بسیار میتواند راحت تر باشد. به خصوص زیرا کودکان در برابر بیماری ضعیف ترند و وقتی در منزل بمانند احتمال ابتلای آنها به بیماری هایی مانند آنفولانزا و کرونا بسیار کاهش میابد.
 • دست شما برای انتخاب پرستار باز است و میتوانید کسی را که مطابق میل شماست استخدام کنید تا مسئولیت مراقبت فرزندتان را به او بدهید.
 • از آنجایی که پرستار فقط فرزند شما را برای نگهداری دارد میتواند تمام توجه و تمرکزش را برای فرزندتان بگذارد.
 • در هر موقعی از روز که بخواهید (چه شبانه روزی، چه ساعتی) میتوانید از خدمات پرستاری استفاده کنید و خودتان با کارتان برسید.
 • مسئولیت رفت و آمد کودک نیز از دوش والدین برداشته می شود و دیگر نیاز نیست او را تا مهد برسانند و برگردانند.

معایب پرستار خصوصی در منزل:

 • مهمترین عیب استخدام پرستار خصوصی این است که چون تنها با فرزند میماند شما باید 100% از صحت عملکرد او آگاه باشید، پس به هر پرستار و هر مرکزی پرستاری ای نمیتوان اعتماد کرد.
 • عیب دیگر تعامل کمتر کودک با دنیای بیرون از خانه و افراد دیگر است که به سبب ماندن در خانه اتفاق می افتد.
 • نکته دیگر این است که کودک یا نوزاد ممکن است بیشتر وقت  خود را پیش پرستار بگذراند و خصوصیات و رفتارهای او را یاد بگیرد. این نکته البته اگر پرستار خوب یانتخاب کرده باشید میتواند نکته مثبتی باشد در غیر این صورت اما منفی است.
 • ممکن است در طولانی مدت باعث تعامل کمتر والدین با فرزند شود.

 

موارد گفته شده در بالا موارد کلی ای هستند و هیچ نتیجه گیری کلی نمیتوان به صورت مستقیم از آنها کرد. بسته به خانواده ها و ارزش هایی که برای بزرگ کردن فرزندانشان دارند باید یک گزینه انتخاب شود. اما نه مهد کودک و نه پرستار کودک نباید باعث این شوند که پدر و مادر وظیفه خود را در پدر و مادری کردن انجام دهند؛ پرستار و یا مهد تنها برای کمک است و در نهایت کودکان بیش از هر چیز والدینشان برایشان مهم است.

قیمت پرستار کودک در منزل سال 1402

هر کسی که قصد استفاده از مربی و پرستار کودک را در منزل خود داشته باشد مطمئنا میخواهد بداند قیمت خدمات چقدر است. قیمت پرستار، مراقب و مربی کودک به عوامل مختلفی بستگی دارد که به آنها اشاره می کنیم. اولین و مهم ترین عامل بر قیمت، مدت زمان استفاده از خدمات است. خدمات مختلف مانند مربی کودک ساعتی، مربی کودک نیمه وقت، مربی کودک روزانه و مربی کودک شبانه روزی قیمت های مختلفی دارند که مطمئنا هر چه زمانی که پرستار باید در منزل بماند بیشتر باشد قیمت افزایش میابد.

موارد دیگری که در قیمت پرستار و مربی کودک در منزل تاثیرگذار اند مواردی هستند از جمله بیماری زمینه ای کودک، تعداد بچه ها، نوع پرستار، مادر یار یا کودک یار بودن، انجام فعالیت های منزل، نیاز به رسیدگی به دروس و فعالیت های دیگر. این موارد مهم ترین عوامل تاثیرگذار در قیمت مربی کودک در منزل هستند.

مرکز خدمات مراقبی در منزل سها

به صورت شبانه روزی

برای استفاده از خدمات سها میتوانید شماره تماس خود را وارد کنید تا ما در اولین فرصت با شما تماس بگیریم.

سایر خدمات سها:

ماساژ درمانی در منزل

مربی کودک حرفه ای

ویژگی های مربی کودک حرفه‌ای

 • مربی حرفه ای از روند رشد و نیاز های کودک متناسب با سن او آگاهی دارد.
 • محیط شاد و با محرک های متنوع برای یادگیری کودک فراهم میکند.
 • میداند چگونه به نیازهای عاطفی کودک پاسخ دهد.
 • با والدین همکاری می کند و به نگرانی های آنها توجه می کند.
 • به فرزند برای رسیدن به اهدافی که تعیین شده کمک می کند.
 • شکیبایی و صبر در برابر رفتارهای کودک دارد.
 • عدم پرخاشگری و برخورد فیزیکی با کودک دارد.
 • آشنایی کامل با اقدامات اولیه در صورت بروز حوادث ناگهانی دارد.
 • اطلاع از نیازهای کودک و راه‌های رفع این نیازها نیز اهمیت دارد.

مزایای مربی کودک در منزل برای خانواده ها

وقت آزاد بیشتر برای پدر و مادر

پدر و مادر وقت بیشتری برای رسیدن به فعالیت های مورد نظرشان دارند که میتوانند از آن برای موارد مختلف استفاده کنند.

نگاه تخصصی به کودک

با توجه به این که مربی به صورت خصوصی با کودک در ارتباط است میتواند ویژگی های او را بشناسد و بهتر با کودک کار کند.

انجام شدن کارهای منزل

پرستار کودک بخشی از کارهای منزل را نیز انجام می دهد تا این گونه فشار کمتری به پدر و مادر بیاید.

آموزش کودک

مربی کودک با توجه به سواد و تجربه ای که دارد میتواند چیزهای لازم را به کودک یاد دهد که در آینده به درد او بخورد.

رابطه پرستار کودک با خانواده

در بسیاری از خانواده هایی که برای فرزند خود پرستار و مراقب دارند پیش می آید رابطه عمیقی بین کودک و پرستار شکل میگیرد. در نبود پدر مادر این پرستار است که وظیفه نگهداری از کودک را بر عهده دارد، به کارهای او رسیدگی می کند و به حرف هایش گوش میدهد که همین باعث این رابطه خوب بین این دو می شود. در چنین مواقعی پدر مادر باید به این رابطه خوب احترام بگذارند و برای مدتی پرستار کودکشان را جزوی از خانواده خود بدانند.

استخدام بیبی سیتر

تفاوت مادر یار و کودک یار چیست؟ هر کدام چه وظایفی دارند؟

هنگامی که پای استخدام فردی برای نگهداری از نوزادان و کودکان به میان می آید با دو کلمه مواجه می شویم. مادر یار و کودک یار. در زیر هر دوی اینها رو معرفی خواهیم کرد تا ببینیم استخدام هر مورد در چه مواقعی مناسب است.

مادر یار

مادر یاران اکثرا افرادی هستند که خود تجربه مادر بودن را داشته اند و از ریز و درشت مسائل کودکان آگاه اند. مادر یاری همان طور از اسمش پیداست کمک به مادر است در تمام مواردی که یک مادر در آن به کمک نیاز دارد. مادر یاران در کنار رسیدگی به کودک در کارهای خانه نیز به مادر کمک می کنند و در مواردی مانند نظافت منزل و غذا درست کردن کمک مادر هستند. به طور کلی میتوان گفت استخدام مادر یار برای کودکان تا دو سال مناسب تر است.

کودک یار

کودک یاری یک رشته تحصیلی است که افراد را برای مراقبت از کوکان آماده می کند. کودک یاران بلدنند چگونه با کودکان رفتار کنند، کار کنند، بازی کنند، با کودکان بیمار چگونه رفتار کنند، با کودکان لجباز چگونه رفتار کنند و در کل تمام مواردی که در هنگام برخورد با کودک باید رعایت شود. کودک یاران به دلیل تخصصی که در برخورد با کودکان دارند گزینه مناسبی برای والدینی هستند که میخواهند به بهترین شکل با فرزندشان کار شود و فرزندان مهارت های اولیه زندگی را به خوبی بیاموزند. 

استخدام بیبی سیتر
برای استخدام پرستار حرفه ای کودک در منزل با ما در ارتباط باشید.
ویژگی های پرستار کودک

چه مهارت هایی برای پرستاری کودک الزامی است؟

خانه داری پایه: پرستاران کودک باید توانایی انجام کارهای سبک منزل را داشته باشند. تمیز نگه داشتن کودک، تمیز کردن ظروف و ملافه های کودک بر عهده پرستار کودک می باشد. پرستار کودک همیشه باید قبل از ترک منزل خانه را تمیز و مرتب نماید.

ایمنی کودک: والدين هميشه نگران امنیت کودک خود هستند. پرستار کودک باید آموزش های لازم را برای تعبیه محیط ايمن برای بازی کودک دیده باشد تا کودکان را در برابر حوادث محیطی هنگام بازی با اسباب بازی ها و در محیط منزل مراقبت کند.

آمادگی برای شرایط اضطراری: والدین با دانستن این که پرستار کودک در مواقع اضطراری از آمادگی خوبی برخوردار است، احساس امنیت می کنند. بهتر است که پرستار کودک دوره کمک های اولیه را آموزش دیده باشد و در مواقع ضروری از آن استفاده کند.

توانایی ایجاد محیط شاد و جذاب برای کودکان: پرستار کودک باید دوره های آموزشی لازم برای رفتار با کودک را گذرانده و بتواند باعث تحریک خلاقیت کودکان و افزایش سلامتی جسمی آنها شود.

غذا دادن به کودکان: وظیفه اساسی پرستار کودک، تغذیه مناسب کودک است پرستار باید با رفتارهای کودکان آشنایی داشته و زمان گرسنگی آنها را تشخیص دهد. وی باید مهارت اساسی پخت و پز وتهیه وعده های غذایی و میان وعده های جذاب کودک را داشته ودانش لازم درمورد تغذیه کودکان را داشته باشد.. در مورد شیرخواران و بچه های کوچکتر والدین کودک باید برنامه غذایی و زمان تغذیه کودک را در اختیار وی قرار دهند.

استحمام، لباس پوشیدن و تعویض پوشک: کارهایی هستند که پرستار کودک باید آموزش دیده و اصول ایمنی انجام آنها را بداند.

مدیریت کودک ناراحت: پرستار کودک باید توانایی کنترل کودک ناراحت یا خشمگین را داشته، به احساسات کودک اهمیت داده و بتواند با کودک ناراحت یا خشمگين نزدیک شده ومهارت لازم را برای کنترل خشم کودک داشته باشد.

پرستار نوزاد در منزل تهران

مراقبت و پرستاری از نوزادان کمی با کودکان متفاوت تر است. نوزادان بسیار آسیب پذیر ترند و کار کردن با آنها دقت مضاعفی میخواهد.

بسیاری از والدین به خصوص آنهایی که فرزند اولشان است در ابتدا با مشکلات زیادی رو به رو می شوند و به خاطر فعالیت زیادی که به زندگی اضافه میشود و فشار مسئولیت پدر مادری خسته می شوند. در چنین مواقعی حضور پرستار نوزاد بسیار مفید است و میتواند کمک حال پدر مادرهای جوان شود. پرستار با تجربه خودش در نگه داری از کودکان نه تنها بسیار به والدین نوزاد کمک میکند بلکه به آنها یاد می دهد که چگونه خودشان به نحو احسن از عزیزشان مراقبت کنند. به طور کلی بهتر است برای نوزادان اقدام به استخدام یک مادر یار مناسب کرد که قبلا تجربه مادر بودن را داشته باشد و مادر نوزاد در این راه کمک بکند.

پرستار نوزاد در منزل تهران
پرستار خانم در منزل

مربی کودک خانم و آقا

برای راحتی هر چه بیشتر و احساس آرامش افراد سها سنتر هم امکان اعزام نیروی خانم و هم آقا را دارد، تنها کافی است نیاز خود را به یکی از این دو مورد اعلام کنید.

پرستار آقا در منزل

تماس شبانه روزی با مرکز سها سنتر:

خصوصیات اخلاقی پرستار و مراقب کودک چگونه باید باشد؟

کار کردن و وقت گذراندن با کودکان بسیار متقاوت تر است از آدم بزرگ ها. کودکان دنیای خودشان را دارند و بیرون آوردن آنها از این دنیا نه آسان است و نه درست. بهترین کار وارد شدن به این دنیاست. کسی در برخورد با کودکان موفق است که خود مانند یک کودک فکر کند و خودش را جای او بگذارد. مراقب کودک نباید خشک و جدی باشد بلکه کاملا متضاد آن باید خوش خنده، شاد، پر انرژی و با روحیه بالا باشد.

صبر صبر صبر

یکی از مهمترین ویژگی های پرستار کودک همین صبور بودن است. کسانی که تجربه پدر مادر بودن را دارند این مورد را خوب درک میکنند که باید با کودک با نهایت صبر و حوصله برخورد کرد. کودکان هنوز وارد دنیای ما نشده اند و با قواعدی که ما برای خودمان ساخته ایم آشنا نیستند و اون جور که ما میخواهیم رفتار نمیکنند. در این مواقع این صبور بودن ما است که به کودک اجازه می دهد با موضوعات مختلف کنار بیاید.

یک سری ویژگی ها هستند که در برخورد با کودکان ضروری اند و داشتن این ویژگی ها به شخصیت افراد برمیگردد مانند مهربانی و انسان دوستی. اما یک سری ویژگی ها اکتسابی اند و پرستار باید تلاش کند تا این موارد را در خود ایجاد کند و یا بهبود بخشد. به عنوان مثال:

 

 • مهارت صحبت صحیح و حتی مذاکره با کودک: با کودکان مثل همه ی افراد دیگر باید خیلی واضح و روشن و صادقانه صحبت کرد و نباید این نگاه وجود داشته باشد که او بچه است و نمی فهمد. در خیلی از موارد باید در برابر خواسته های آنها با ایشان صحبت و مذاکره کرد تا کودکان احساس بزرگ بودن و با ارزش بودن بکنند.
 • مهارت کنترل موقعیت در شرایط سخت: اتفاقات ناگوار هر چقدر هم که کم اتفاق بیوفتند انسان باید همیشه برای مقابله با آنها آماده باشد، به خصوص وقتی که پای کودکان در میان باشد. بسیاری از افراد در شرایط حساس کنترل خود را از دست میدهند و نمیتوانند درست و منطقی رفتار کنند. مراقب کودک اما باید تمرین کند تا در چنین شرایطی بتواند بهترین عمل را انجام هد.
پرستار کودک مناسب
 • توانایی سرگرم کردن کودک: کودکان دنبال کشف دنیا هستند و بسیار بازی کردن را دوست دارند اما از بیکاری بیذارند، پس وظیفه ی ماست که آنها را به شیوه های مختلف سرگرم کنیم. بسیاری از افراد بزرگ حتی توانایی سرگرم کردن خود را ندارند پس برای این افراد سرگرم کردن کودکان بازیگوش خیلی سخت تر است. پرستار و مراقب کودک باید خیلی خوب روی این ویژگی خود کار کند و راه های متفاوتی برای سرگرم کردن کودکان پیدا کند.
 • مسلط بودن بر خود: برای همه افراد اتفاقات ناگوار و ناراحتی پیش می آید که باعث می شود حال آدم بد باشد یا عصبانی شود. رفتار افراد در این مواقع با بقیه و به خصوص با کودکان خیلی خوب نیست و این رفتار تاثیر بدی بر کودکان میگذارد. مراقب کودک باید تمرین بسیاری کند تا در هیچ شرایطی رفتار بدی با کودک بروز ندهد، عصبانی نشود و همواره رفتار خوبی با کودک داشته باشد.
استخدام پرستار کودک

موارد مهم در پرستاری از کودک

یک پرستار یا مراقب کودک وظایف زیادی دارد و باید موارد مختلفی را انجام دهد تا بهترین حالت ممکن مراقبت اتفاق بیافتد. هر چند که این موارد گسترده است و بستگی به شرایط دارد، اما یکی سری از مهم ترین این مواردی که یک مربی کودک حرفه ای باید رعایت کند شامل موارد زیر است:

ایمنی کودک

ایمن بودن و حفظ سلامتی مهم ترین وظیفه یک پرستار کودک است که باید توجه ویژه ای به آن داشته باشد تا اتفاق ناگواری نیافتد. همچنین اگه پرستار متوجه مشکلی شد باید از متخصص اطفال در منزل کمک بگیرد.

غذا دادن به کودکان

یکی از مهم ترین وظایف مربی و پرستار کودک غذا دادن است. تغذیه باید سالم و مفید باشد تا به رشد و سلامتی کودکان کمک کند.

ایجاد محیط شاد و جذاب

مربی باید فظای جذابی برای کودک ایجاد کند و رابطه ی دوستانه ای با او شکل دهد تا اوقاتی که در کنار هم اند به خوبی بگذرد.

تعویض پوشک، دستشویی بردن و استحمام

مربی کودک باید در این موارد نیز به کودک کمک کند تا او بتواند این کارها را انجام دهد و در نهایت آنها را یاد بگیرد.

برخورد مناسب با کودک لجوج و ناراحت

با توجه به این که مدیریت برخی از کودکان سخت تر است مربی باید بداند که در این مواقع چگونه با آن ها برخورد کند.

خانه داری اولیه

پرستار کودک باید بتواند موارد ابتدایی در خانه داری را اجرا کند و محیطی آرامش بخش در خانه به وجود بیاورد.

دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی و پروانه بهره‌برداری، به شماره ۲۱۱۷۲۷-۳

مجوز وزارت بهداشت مرکز سها
تماس با مرکز خدمات پرستاری از سالمندان

تماس جهت استخدام پرستار کودک در منزل تهران

ما در سها معتقدیم سنین کودکی مهم ترین سالهای زندگی انسان است که اگر خوب گذرانده شود، آثار نیک آن تا پایان عمر همراه فرد باقی خواهد ماند. از این جهت ما تلاش خود را کرده ایم تا با بهره گیری از افراد حرفه ای و تعلیم دیده، و با نظارت بر آنها، مطمئن شویم که بهترین مراقبت را از فرزندان شما خواهیم کرد. جهت استخدام پرستار بچه در منزل غرب تهران، شرق تهران، شمال و جنوب تهران و همین طور اطراف تهران میتوانید در هر ساعتی از شبانه روز با ما تماس بگیرید.

سوالاتی که باید قبل از استخدام پرستار کودک از خود بپرسید

مراحله اول استخدام پرستار کودک

آیا واقعا به پرستار و مراقب برای فرزندم نیاز دارم؟

همه ی پدر و مادرها تلاش میکنند تا بهترین شرایط را برای زندگی فرزندشان مهیا کنند و سعی میکنند والدین خوبی باشند. وقت گذاشتن برای فرزندان هر قدر هم زیاد باشد کم نیست زیرا نوزادان و کودکان به آن نیاز دارند. اما متاسفانه به دلیل شرایط زندگی امکان حضور همیشگی پدر و مادر در کنار فرزند نیست. برای همین بسیاری از افراد اقدام به استخدام مراقب برای فرزندشان میکنند. شما نیز باید ببینید که آیا خودتان میتوانید به کارهایتان تمام و کمال برسید در کنار مراقبت و وقت گذاشتن برای کودکتان؟

مراحله دوم استخدام پرستار کودک

به چه پرستاری برای فرزندم نیاز دارم؟

مطمئنا اگر این مطلب را میخوانید دنبال استخدام یک پرستار خصوصی برای فرزندتان هستید. اما به چه صورت میخواهید این کار را انجام دهید. آیا شما به دلیل به سر کار رفتن طی روز میخواهید یک نفر از فرزندتان مراقبت کند، یا به دلیل مشکلاتتان به پرستار شبانه روزی نیاز دارید. یا شاید اصلا گاهی اوقات برای ساعاتی میخواهید با همسر خود بیرون بروید و یک پرستار ساعتی میخواهید. همچنین باید ببینید دنبال مادر یار هستید یا استخدام یک کودک یار را مناسب تر میدانید.

مرحله سوم استخدام پرستار کودک

از کجا و چگونه اقدام به استخدام پرستار کودک کنم؟

راه های متنوعی برای استخدام پرستار و مراقب کودک هست. اگر شما هیچ کس را در اطرافتان در این زمینه نمیشناسید  با یک سرچ ساده در اینترنت تعداد زیادی راه جلوی پایتان قرار میگیرد. تعدادی از پرستاران کودک به صورت مستقل کار میکنند و شما میتوانید آنها را در سایتهایی مانند دیوار و شیپور پیدا کنید و بعد از مصاحبه با آنها قرارداد ببندید. در کنار این مراکز بسیاری هستند که به طور تخصصی خدمات مراقبتی در منزل ارائه می دهند. مزیت این مراکز اطمینان بیشتری است که می شود به آنها کرد و استفاده از خدمات جانبی مانند ویزیت پزشک متخصص در منزل است. سها سنتر یکی از این مراکز است که میتوانید برای توضیحات تکمیلی تر با ما تماس بگیرید.

مزیت‌های مرکز سها

مدیریت تخصصی

نظارت شبانه روزی مسئول فنی

نظارت مستقیم وزارت بهداشت

رویکرد علمی در پرستاری

قیمت مناسب خدمات

پرستار خصوصی در منزل

پاسخگویی شبانه روزی

پشتیبانی آنی پزشکی و پرستاری

مشاوره تلفنی آنی با متخصصین

پرسش های متداول در رابطه با پرستار و مراقب کودک

پرستار کودک چه وظایفی را بر عهده دارد؟

به طور کلی یک سری وظایف مشخص و ثابت اند و یک سری وظایف متغیرند و بستگی به قراری دارند که بین والدین و پرستار گذاشته می شود. وظایف ثابت شامل مراقبت از کودک، بر طرف کردن نیازها و رسیدگی به کارهای اوست. و وظایف متغیر مانند کمک به مادر و رسیدگی به امور خانه و کارهایی مانند نظافت و آشپزی و هم چنین کمک به کودک در درس اوست.

کودک یار بهتر است یا مادر یار؟

بحث سر بهتر بودن نیست این دو مورد با یکدیگر تفاوت دارند و شما باید با توجه به خواسته تان یکی را انتخاب کنید. به طور کلی کودک یاران افرادی هستند که در زمینه مراقبت و پرستاری از کودک آموزش دیده اند و میتوانند به طور تخصصی کودک را همراهی کنند، بازی کنند و به او آموزش های لازم را بدهند. در مقابل مادر یاران هم به کودک رسیدگی می کنند هم کمک حال مادر کودک هستند و در کارهای خانه به او یاری می رسانند و به طور کلی برای مادرانی مناسب ترند که به تازگی مادر شده اند. در نهایت شما باید با توجه به نیازتان انتخاب کنید.

هزینه نگهداری از کودک در منزل چقدر است؟

این هزینه متغیر است و بسته به مواردی مانند کودک یار بودن یا مادر یار بودن پرستار، بیماری زمینه ای در کودک، داشتن چند قلو و کمک به مادر در خانه داری متفاوت است. برای اطلاع از قیمت پرستار کودک نیمه وقت و قیمت پرستار کودک ساعتی با ما تماس بگیرید.

روند استخدام پرستار کودک برای حضور در منزل چگونه است؟

ابتدا با ما تماس بگیرید یا فرم های درون سایت را پر کنید تا ما با شما تماس بگیریم. سپس نیاز خود را میگویید و ما یک پرستار مناسب نیازتان به شما معرفی می کنیم. پس از اعلام رضایت از طرف شما در سریع ترین زمان ممکن قرارداد بسته می شود و پرستار کار خود را آغاز می کند.

مهد کودک بهتر است یا مربی کودک در منزل؟

مزیت مهد کودک این است که کودکان در کنار هم قرار میگیرند، دوست پیدا می کنند و روابط اجتماعی را یاد میگیرند. و مزیت مراقبت در منزل این است که امن تر است، با کودک به صورت تخصصی تر کار می شود و کودک راحتی بیشتری دارد. در نهایت پدر و مادر باید بین این دو انتخاب کنند.

مزیت استفاده از مربی کودک در منزل چیست؟

پدر و مادر وقت کافی برای انجام کارهای خود پیدا می کنند، با کودک به صورت تخصصی در موارد مختلف کار می شود تا او پیشرفت کند، در موارد خاص پرستار با تجربه بهتر از پدر و مادر میداند که چگونه برخورد کند و بخشی از کارهای خانه انجام می شود.

دیدگاه در سها سنتر

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

12 Comments

 1. سلام خسته نباشید
  من میخواستم بدونم این قیمت هاتون به روزه یا تغییر کرده؟
  خیلی ممنون

  • سلام بر شما
   بله این قیمت های مندرج در حال حاضر درست اند و در صورت تغییر در قیمت ما آن را تغییر خواهیم داد.

 2. سلام و وقت بخیر
  من دخترم چهارسالشه و مشکل ریوی داره. من و همسرم جفتمون شاغلیم و مجبوریم پرستار استخدام کنیم. اما همش نگرانم که نکنه اتفاقی بیوفته. نمی دونم چیکار کنم.

  • سلام دوست عزیز
   پرستاران کودک در آموزش هایی که میبینند یاد میگیرند با کودکان با بیماری های خاص چگونه برخورد کنند. مطمئنا از فرزند شما به بهترین شکل مراقبت می شود تا شما با خیال راحت به کارتان برسید.

 3. سلام
  من میخواستم ببینم شما اعضای کادرتون رو بر چه اساسی انتخاب می کنید و معیارتون چیه؟ یعنی میخوام ببینم تا چه حد قابل اعتماد اند.

  • سلام دوست گرامی
   به علت حساسیت مراقبت در منزل اعضا و پرستاران سها با دقت انتخاب می شوند تا از بروز هر گونه مشکل احتمالی پیش گیری شود. شرکت در قبال رفتار پرستاران مسئول است.

 4. سلام
  من یه نظر داشتم میخواستم بدم
  حالا با الان که دوران کروناست و فاصله اجتماعی کاری ندارم، ولی در کل بهتر نیست بچه ها رو مهد گذاشت؟ وقتی پرستار میگیری واقعا بچه کل روز تقریبا تنهاست و ممکنه از نظر ارتباط اجتماعی ضعیف بشه

  • سلام دوست عزیز
   ممنون از دیدگاه شما، همانطور که در این بحث هم مقایسه ای بین پرستار در منزل و مهدکودک آورده شد هر کدام مزایا و معایبی دارند که افراد بسته به شرایط خودشان باید بین آن دو انتخاب کنند.

 5. درود و سلام
  انتخاب پرستار تو مرکز شما چجوریه؟ یعنی خودمون میتونیم یک پرستار انتخاب کنیم یا نه؟

  • بله حتما میتوانید در میان پرستاران ما مناسب ترین را برای خود انتخاب کنید. همچنین بعدا میتوانید پرستار خود را تعویض کنید.

 6. سلام
  جهت مربی حرفه ای مسلط به زبان انگلیسی جهت فرزند ( پسر ) 14 ساله در تهران نیاز به مشاوره دارم
  میتونید به بنده کمک کنید؟
  ممنون

  • سلام دوست عزیز
   با توجه به سن فرزند و تاکید شما بر زبان انگلیسی، بهتر است از آموزشگاه های زبان در این زمینه کمک بگیرید.
   اما باز میتوانید برای اطلاعات بیشتر با شماره های مندرج در صفحه تماس بگیرید.


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

‫5/5 ‫(3 نظر)

پرستار کودک

مرحله 1 از 7