Skip to content

نوار قلب در منزل

با توجه به اهمیت نوار قلب و برای راحتی افراد در گرفتن و اعلام نتیجه آن، ساکنین شهر تهران برای گرفتن نوار قلب در منزل خود میتوانند با مرکز خدمات بالینی در منزل سها تماس بگیرند تا در کوتاه ترین زمان از خدمت مرکز استفاده کنند.

نوار قلب در منزل

از خانه خارج نشوید!

و از خدمات درمانی مراقبتی سها در منزل خود بهره مند شوید

نوار قلب چیست؟

نوار قلب یا الکتروکاردیوگرام نمایش پتانسیل های تولید شده توسط قلب بر روی کاغذ می باشد. به این صورت که وقتی ماهیچه های قلب در طی فعالیت طبیعی دچار انقباض و انبساط می‌شود، این فعالیت ها به صورت امواج الکتریکی، توسط دستگاه الکتروکاردیوگراف یا EKG از لید هایی که بر روی سطح قفسه سینه و اندامهای بیمار نصب شده گرفته شده و بر روی کاغذهای شطرنجی مخصوصی ثبت می گردد.

هر کدام از امواجی که روی نوار قلب ثبت می شود نشان دهنده بخشی از فعالیتهای قلب می باشد بنابراین هر گونه تغییر در فعالیت قلب، باعث تغییراتی در امواج ثبت شده روی نوار الکتروکاردیوگرام شده و پزشک کاردیولوژی را در جهت تشخیص مشکلات قلبی راهنمایی می کند. به همین دلیل است که نحوه گرفتن یک نوار قلب مطلوب از بیمار اهمیت بسیار دارد. پتانسیل های تولید شده توسط قلب بر روی کاغذ می باشد. به این صورت که وقتی ماهیچه های قلب در طی فعالیت طبیعی دچار انقباض و انبساط می‌شود این فعالیت ها به صورت امواج الکتریکی، توسط دستگاه الکتروکاردیوگراف یا EKG از لید هایی که بر روی سطح قفسه سینه و اندامهای بیمار نصب شده گرفته شده و بر روی کاغذهای شطرنجی مخصوصی ثبت می گردد.

هر کدام از امواجی که روی نوار قلب ثبت می شود نشان دهنده بخشی از فعالیتهای قلب می باشد بنابراین هر گونه تغییر در فعالیت قلب، باعث تغییراتی در امواج ثبت شده روی نوار الکتروکاردیوگرام شده و پزشک کاردیولوژی را در جهت تشخیص مشکلات قلبی راهنمایی می کند. به همین دلیل است که نحوه گرفتن یک نوار قلب مطلوب از بیمار اهمیت بسیار دارد.

پرستار خانم در منزل

امکان اعزام پرستار خانم و آقا

برای راحتی هر چه بیشتر و احساس آرامش افراد سها سنتر همواره هم پرستار آقا و هم پرستار خانم آماده اعزام دارد، تنها کافی است نیاز خود را به یکی از این دو مورد اعلام کنید.

پرستار آقا در منزل

تماس شبانه روزی با مرکز سها سنتر:

هزینه نوار قلب در منزل

نوار قلب به تشخیص چه بیماری هایی کمک می کند؟

  • در حمله سکته قلبی تغییرات مشخصی در نوار قلب بیمار ایجاد می شود که به پزشک در تشخیص سکته یا انفارکتوس قلبی کمک می کند. در سکته قلبی، نه تنها نوار قلب جزء اولین و مهمترین وسیله تشخیصی می باشد، بلکه حتی می تواند پزشک را در تشخیص محل سکته قلبی و شدت سکته راهنمایی کند.
  • در تشخیص نارسایی قلبی و بزرگ شدن حفره های قلب از جمله دهلیز و بطن، نوار قلب بسیار کمک کننده است.
  • تشخیص آریتمی یا نامنظمی و بی‌نظمی ضربان قلب نیز یکی از مواردی است که با انجام نوار قلب انجام میشود.

به طور کلی در بیماری های قلبی، نوار قلب اولین و مهمترین وسیله تشخیصی می باشد علاوه بر مشکلات قلبی، در بعضی از مسمومیت ها نیز نوار قلب کاربرد خاص خود را دارد.
در مواردی که پزشک با نوار قلب به تشخیص نرسید، بايد از سایر روش های تشخیصی دیگر مثل آزمایشات، اکوکاردیوگرافی و یا تست ورزش برای تشخیص دقیقترمشکلات قلبی استفاده کرد.
مرکز خدمات بالینی در منزل سها امکان انجام نوار قلب، اکوکاردیوگرافی و ویزیت متخصص قلب در منزل را برای همشهریان عزیز در کلیه نقاط تهران فراهم نموده است.

هزینه نوار قلب در منزل

مواردی که در هزینه و قیمت نوار قلب در منزل تاثیرگذار اند شامل فاصله منزل افراد از مرکز و از پزشک متخصص و همینطور تعداد دفعاتی است که به نوار قلب گیری نیاز است. برای اطلاع کامل و دقیق از هزینه نوار قلب در 1401 با مرکز سها سنتر تماس بگیرید یا شماره خود را در کادر زیر بگذارید تا کارشناسان سها با شما تماس بگیرند.

مرکز خدمات مراقبی در منزل سها

به صورت شبانه روزی

برای استفاده از خدمات سها میتوانید شماره تماس خود را وارد کنید تا ما در اولین فرصت با شما تماس بگیریم.

دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی و پروانه بهره‌برداری، به شماره ۲۱۱۷۲۷-۳

مجوز وزارت بهداشت مرکز سها
تماس با مرکز خدمات پرستاری از سالمندان

نوار قلب در منزل تهران

سها سنتر در تمام بخش های تهران (مرکز، غرب، شرق، شمال و جنوب) نیرو دارد تا در صورت درخواست، بتواند در سریع ترین زمان متخصص را به منزل افراد اعزام کند. اگر به نوار قلب نیاز دارید و میخواهید راحت و در منزل خود انجام شود با شماره های زیر تماس بگیرید.

مزیت‌های مرکز سها

مدیریت تخصصی

نظارت شبانه روزی مسئول فنی

نظارت مستقیم وزارت بهداشت

رویکرد علمی در پرستاری

قیمت مناسب خدمات

پرستار خصوصی در منزل

پاسخگویی شبانه روزی

پشتیبانی آنی پزشکی و پرستاری

مشاوره تلفنی آنی با متخصصین

پرسش های متداول نوار قلب در منزل

هزینه نوار قلب در منزل چقدر است؟

برای اطلاع دقیق از قیمت نوار قلب در منزل مرکز سها با شماره های مرکز تماس بگیرید.

نوار قلب چه کاربردی دارد؟

نوار قلب به تشخیص بیماری های از جمله سکته قلبی، نارسایی قلبی و بزرگ شدن حفره های قلب و تشخیص آریتمی کمک میکند.

دیدگاه در سها سنتر

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

‫5/5 ‫(1 نظر)

بهترین قیمت نیروهای متخصص

حضور در منزل شما در کمتر از

1 ساعت

مرکز درمانی در منزل