Skip to content

همه چیز درباره متخصص داخلی در منزل

ویزیت متخصص داخلی منزل

(اطلاعات کامل درباره اعزام پزشک به منزل مرکز سها)

ویزیت متخصص داخلی در منزل با پیشرفت علم پزشکی در دنیا، برای کمک به سلامتی بیمارانی که برای دریافت خدمات مربوطه ترجیح می دهند در منزل معاینه و درمان شوند به وجود آمده است.

متخصص داخلی فردی است که برای تشخیص مشکلات داخلی پزشکی و بیماری های مزمن یا حاد، آموزش دیده است. همه رشته های تخصصی دیگر و یا فوق تخصصی از پزشکی داخلی منشعب شده اند.

تمام فوق تخصص ها، اول متخصص داخلی بوده اند. آن ها تشخیص زمینه ای بیماری را داده و خود به درمان پرداخته و در صورت نیاز به تخصص بالاتر، بیمار را به متخصص یا فوق تخصص مربوطه ارجاع می دهد. همچنین باید گفت متخصص داخلی مجوز جراحی ندارد و با تشخیص لزوم جراحی باید بیمار را به جراح معرفی کند.

 

بیماری های مرتبط با متخصص داخلی

متخصص داخلی موظف است تا جایی که می تواند درمان بیمار را پیش ببرد ولی هر زمان که وجود یک متخصص دیگر لازم شد او ملزم است بیمار را به متخصص معرفی نموده و خود راهنمای درمان او باشد. بیماری های زیادی مربوط به متخصص داخلی می شود که در زیر به تعدادی از آن ها اشاره شده است.

فشار خون بالا

چربی خون بالا

قند خون بالا

بیماری های عفونی (ویزیت متخصص عفونی در منزل)

عارضه کم خونی

بیماری های تنفسی

بیماری های گوارشی

بیماری ها و عوارض بلوغ

بیماری های مربوط به عوارض چاقی و لاغری

آلرژی های فصلی و تنفسی و غذایی

دردهای مزمن و یا حاد

خستگی یا ضعف دائمی

اضطراب و استرس

 

متخصص داخلی در منزل

 

وظایف متخصص داخلی در منزل

معاینه بیمار

متخصص داخلی با معاینه درد در قسمت های مختلف بدن، فشار خون، تنفس، ریتم قلب و ریه و شناسایی اعصاب درگیر، و در صورت لزوم دادن آزمایش و گرفتن نوار قلب، بررسی های اولیه برای تشخیص درست بیماری را انجام می دهد. تشخیص صحیح بر پایه اطلاعات درست صورت می گیرد. به جز معاینه متخصص موظف است اطلاعاتی درباره بیماری به دست آورد که می تواند با پرسش از بیمار درباره سابقه بیماری اش و نحوه زندگی، تغذیه، ورزش و مواردی از این دست باشد.

پیشگیری

ویزیت متخصص داخلی در منزل باعث پیشگیری از بسیاری از بیماری های وخیم و حاد می شود. او با ارائه توصیه های بهداشتی (تغییر رژیم غذایی و یا توصیه به داشتن فعالیت های بدنی)، ایمن سازی بیماری های قابل پیشگیری و یافتن روشهای جدید درمان و مشاوره دادن به بیمار مانع بروز و شدت بیماری می شود.

درمان بیماری

درمان بیماری های حاد یا مزمن داخلی با منشأ روحی، ارثی، ویروسی و یا باکتریایی و همچنین ارجاع بیمار به متخصص در صورت لزوم، بستری در مراکز درمانی در صورت تشخیص و یا جراحی از ویژگی های ویزیت متخصص داخلی در منزل است. این درمان ها براساس نتایجی است که پس از معاینه، عکس برداری و یا آزمایش ها، حاصل شده است.

پیگیری درمان

وظیفه متخصص داخلی پیگیری درمان است. معمولا بسیاری از بیماری ها با یک جلسه ویزیت بهبود می یابد، اما در صورت طولانی بودن درمان، متخصص وظیفه دارد بیمار را تا بهبودی کامل همراهی کند. گاهی نیز به دلیل امکان بازگشت بیماری، باید بیمار تحت پیگیری قرار گیرد. این همراهی به وسیله تماس تلفنی، ایمیل، فضای مجازی و… است.

مدیریت درمان

توضیح به بیمار درباره روش های درمان و داروها، یادداشت برداری از روند درمان، تهیه اسناد رسمی بهداشتی، ارجاع بیمار به پزشکان متخصص دیگر مانند متخصص قلب، دادن روحیه به بیمار، از جمله اقدامات متخصص داخلی است.

 

مزایای ویزیت متخصص داخلی در منزل

تمامی افراد دارای مشکلات جسمی، آسیب دیدگی و یا دردهای آنی یا مزمن، می توانند از ویزیت متخصص داخلی در منزل استفاده کنند.

اما افرادی که به دلایل مختلف از جمله بارداری، کهولت سن، ناتوانی جسمی یا عقلی، بیماری شدید، حساسیت به شلوغی و آلودگی هوا، مشکلات ریوی و یا کودکان با بیماری یا ناتوانی های خاص بیشترین متقاضیان ویزیت متخصص داخلی در منزل هستند.

مزایای ویزیت متخصص داخلی در منزل بسیار است که در ادامه به چند مورد از مهم‌ ترین مزایا به صورت خلاصه اشاره خواهیم کرد:

  1. پزشک متخصص داخلی در منزل می تواند در محیط خانه و با آرامش به بررسی شرح حال بیمار و شرایط زندگی او پرداخته و شناخت بهتری از بیمار به دست می آورد و خدمات دقیق تر و بهتری را ارائه دهد.
  2. ویزیت پزشک متخصص در منزل، شانس ابتلا به بیماری های عفونی دیگر را کمتر می کند. زیرا رفتن به مراکز درمانی و مطب، به علت وجود عفونت و عوارض مختلف برای بیمار مناسب نمی باشد و در صورت دارا بودن بیماری وخیم، در معرض عفونت قرار گرفتن می تواند برایش بسیار خطرناک باشد.
  3. ویزیت متخصص داخلی در منزل برای بعضی از بیماران که دارای ناتوانی جسمی هستند و یا به علت بیماری توانایی حرکت ندارند یک ضرورت به حساب می‌ آید.
  4. یکی دیگر از فواید ویزیت متخصص داخلی در منزل ایجاد آرامش و راحتی در فرد بیمار است. زیرا بعضی از بیماران دارای مشکلات تنفسی بوده و آلودگی مسیر مطب یا مرکز درمانی آن ها را بیشتر آزرده می کند. همچنین ترافیک و نبود جای پارک نیز به مشکلات آن ها اضافه می کند. هر چه بیمار از تنش و آسیب روحی دورتر باشد تأثیر بهتری روی روند بهبودی او دارد.
  5. صرفه جویی در زمان و عدم اتلاف وقت بیمار در مسیر و یا مطب پزشک متخصص داخلی.
  6. شبانه روزی بودن ویزیت متخصص داخلی در منزل و در دسترس بودن درمان و خدمات درمانی در هر لحظه از شبانه روز.
  7. امکان انجام تجویزات متخصص مانند تزریقات و سرم تراپی در منزل بیمار

 

متخصص داخلی

 

ویزیت متخصص داخلی در منزل توسط مرد

متخصص داخلی مرد بررسی، معاینه، تشخیص و درمان تمام بیماری های بزرگسالان آقا و خانم را به عهده دارد و پس از تشخیص نیاز، پرونده پزشکی بیمار را به فوق تخصص ارجاع می دهد.

گاهی بیماران به دلایل مختلفی برای بهبود خود، ویزیت متخصص داخلی منزل پزشکان مرد را ترجیح می دهند یکی از این دلایل می تواند مرد بودن بیمار باشد که با پزشک همجنس خود بهتر ارتباط برقرار می کند و دیگر دلیل می توان اعتقاد بعضی از افراد به اینکه پزشکان مرد از نظر علم و تشخیص بیماری بهتر از پرشکان زن هستند را نام برد.

 

ویزیت متخصص داخلی در منزل توسط زن

پزشکان عمومی زن نیز در تشخیص و درمان بیماری ها همچون مردان عمل می کنند اما گاهی به دلایلی بیمار برای ویزیت متخصص داخلی در منزل تقاضای پزشک زن دارد. یکی از این دلایل لطافت و رفتار آرامتر و صعه صدر و صبوری زنان است. به عنوان مثال خانواده هایی که کودک بیمار در منزل دارند و یا بیماری با روحیه حساس و لطیف دارند ترجیح می دهند تقاضای پزشک زن بیمارشان را معاینه کند. همچنین عده ای ترجیح میدهند از پزشک و پرستار خانم در منزل برای سالمندان خود استفاده کنند که دلیل آن می تواند جنبه مذهبی داشته باشد که خانواده ها ترجیح می دهند پزشک یا پرستار از جنس مخالف نباشند.

 

ویژگی های متخصص داخلی حرفه ای

وقتی به ویزیت متخصص داخلی در منزل فکر می کنیم باید به این مسئله نیز بپردازیم که از هر متخصص داخلی نباید در این راستا بهره گرفت. ویژگی هایی که باید یک متخصص داخلی خوب دارا باشد داشتن صبر و حوصله است. او باید با اخلاق خوب و صبوراه به صحبت های بیمار خود گوش کند و اجازه دهد بیمار تمامی مشکلات و  شرایط جسمی و روحی خود را که مرتبط با بیماری است با دقت بیان کند.

از دیگر مشخصه های متخصص داخلی خوب، دارا بودن دقت بالاست. او باید نسبت به روش های درمانی قبلی بیمار که توسط همکاران انجام شده با دقت توجه کرده و از ادامه آن درمان را پیگیری کند و نسبت به وضعیت درمانی اکنون و گذشته بیمار حساس و دقیق باشد. متخصص باید با توجه به شرایط بیمار تشخیص دهد که او میتواند با مراقبت پرستار در منزل خود مراحل بهبود را طی کند یا نیاز است حتما در بیمارستان یا مراکز بستری شود.

داشتن تشخیص درست و صداقت از دیگر خصوصیات یک پزشک خوب است. این بدان معنی نیست که بیمار را دچار هراس کند بلکه با در نظر گرفتن حال بیمار و مشاوره با همکاران و متخصصان دیگر تشخیص درست داده و شرایط را برای بیمار توصیف نماید.

 

ویزیت متخصص داخلی در منزل به صورت شبانه روزی

امروزه با ویزیت آنلاین و تلفنی می توان حضور متخصص داخلی را هر وقت از شبانه روز در منزل خود حس کرده و از تخصص او سود جست. حتی در صورت تجویز آزمایش و سونوگرافی و رادیولوژی و یا اکو و نوار قلب، می توان آن ها را هم در منزل به صورت شبانه روزی انجام داد.

 

هزینه ویزیت متخصص داخلی در منزل

هزینه ویزیت متخصص داخلی در منزل مطابق تعرفه های وزارت بهداشت صورت می گیرد. البته این هزینه با توجه به زمانی که متخصص در منزل صرف می کند، بعد مسافت منزل تا مرکز درمانی یا مطب، زمان شب یا روز بودن اعزام متخصص متفاوت می شود. این خدمات به صورت جداگانه به مبلغ تعرفه وزارت بهداشت اضافه خواهد شد.

استفاده از بیمه کمک می کند به کاهش هزینه های ویزیت متخصص داخلی در منزل که البته با در نظر گرفتن نوع بیمه و پوشش دهی شرکت بیمه کننده میزان این تسهیلات کم و زیاد خواهد شد.

 

‫5/5 ‫(1 نظر)

بهترین قیمت نیروهای متخصص

حضور در منزل شما در کمتر از

1 ساعت

مرکز درمانی در منزل